Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 9d. 12:48

Nuslinkęs šlaitas Kaune bus nedelsiant sutvirtintas

Žemių nuošliauža Kaune
15min.lt skaitytojo Rimgos nuotr. / Žemių nuošliauža Kaune

Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Vygantas Gudėnas penktadienį sušaukė ekstremalių situacijų valdymo centro veiklos koordinavimo grupės posėdį, kuriame nutarta kuo skubiau sutvirtinti ketvirtadienį nuslinkusį šlaitą Savanorių prospekte.

Nutarta nukasti ir išvežti nuslinkusio šlaito žemes ir sutvirtinti šlaitą. Miesto tvarkymo skyrius skubos tvarka turės organizuoti konkursą ir išaiškinti bendrovę, kuri galėtų atlikti šiuos darbus. Lėšų tam bus skirta iš administracijos direktoriaus rezervo.

Po šlaito nuošliaužos ketvirtadienį išvežta apie 30 kubinių metrų žemės. Tačiau dar reikės nukasti atsipalaidavusį žemės ruožą. Manoma, kad iš viso reikės išvežti apie 100 kubinių metrų žemės ir tik tada iš naujo sutvirtinti šlaitą.

„Pasitarus su specialistais, reikėtų atlikti šlaito ekspertizę, nes suvirtinus šlaitą vienoje vietoje, toks pats įvykis gali pasikartoti kitoje šlaito dalyje. Būtina atkreipti dėmesį į šlaitus ties Sinagoga, ties istorine Prezidentūra, – sakė administracijos direktorius V.Gudėnas.

Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Marija Stanikūnienė priminė, kad Kaunas – vienintelis miestas, kuris turi apribojimus dėl statybų šlaituose, virš šlaitų ir jų apačioje. „Kaune turi būti padidintas dėmesys šlaitams, nes visi prisimename įvykius Aleksote ir Jonavos gatvėje, kai slenkantys šlaitai kėlė grėsmę gyventojams“, – sakė M.Stanikūnienė.

Administracijos direktorius įpareigojo tarnybas užtikrinti nutekamojo vandens grotelių priežiūrą, nes ir šį kartą avarija įvyko dėl grotelių užkimšimo lapais bei šiukšlėmis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min