TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
2021 01 04

Nustačius pažeidimą AAD atšaukia savo darbuotojus iš savivaldybių medžioklės komisijų

Nustačius galimą pažeidimą Aplinkos apsaugos departamento (AAD) darbuotojui balsuojant savivaldybės komisijoje medžioklės plotų vienetams sudaryti bei jų riboms pakeisti, įstaiga nuo pirmadienio atšaukė visus savo atstovus tokiose komisijose.
Aplinkos apsaugos departamentas
Aplinkos apsaugos departamentas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Kaip teigiama departamento pranešime, tokių veiksmų imtasi siekiant skaidrinti institucijos veiklą ir mažinti korupcijos pasireiškimo tikimybę.

Į savivaldybių komisijas rotacijos principu bus paskirti naujus institucijos atstovai. Nuo šiol AAD pareigūnai dalyvaus ne savo valdybų aptarnaujamose savivaldybėse veikiančiose komisijose, be to, turės atsiskaityti už tarnybinę veiklą balsuojant komisijose.

AAD skelbia pradėjęs du tarnybinius patikrinimus dėl galimai neteisėtų pareigūnų veiksmų.

Aiškinamasi, ar vienas iš pareigūnų neatskleidė tarnybinės informacijos dėl Būtingės terminale Baltijos jūroje įvykusios taršos. Taip pat tiriama, ar kitas pareigūnas nepažeidė Medžioklės įstatymo ir neprisidėjo prie žalos valstybei padarymo, balsuodamas už medžioklės plotų perdalijimą.

Pirminiais duomenimis, AAD Klaipėdos valdybos pareigūnas, savo atostogų metu, neatlikdamas tarnybinių funkcijų, gavo tarnybinės informacijos apie Baltijos jūroje išsiliejusius teršalus ir šia informacija pasidalijo su trečiaisiais asmenimis.

Pasak AAD, pirminės tarnybinės informacijos paviešinimas apie galimą žalą gamtai, taip pat apie tikrinamo ūkio subjekto galimus veiksmus ir kitas aplinkybes galėjo apriboti aplinkosaugininkų galimybes ateityje imtis teisinių veiksmų teršėjo atžvilgiu.

Kito tyrimo pirminiais duomenimis, gruodžio 18-ąją vykusiame Utenos rajono savivaldybės komisijos medžioklės plotų vienetams sudaryti bei jų riboms pakeisti posėdyje AAD pareigūnas, privalantis atstovauti valstybės interesams ir užtikrinti įstatymo viršenybę, galimai pažeidė šiuos principus ir pritarė, kaip manoma, teisės aktais nepagrįstiems komisijos sprendimams.

AAD įtaria, kad savininko šiuo metu neturinčio ir aukcione planuojamo realizuoti medžioklės ploto sąskaita buvo išplėstos besiribojančių medžioklės plotų vienetų ribos.

Pasak departamento, aplinkiniai medžioklės plotai buvo padidinti Utenos rajono savivaldybės teritorijoje esančio medžioklės plotų vieneto „Vilniaus universiteto medžioklė tvarkos bazė“ sąskaita. Vilniaus universitetui išduotas leidimas naudoti šį plotą panaikintas spalį.

Plotą numatyta perduoti naudoti aukciono būdu. Sumažinus ploto apimtis, pasak AAD, galimai ateityje gali būti padaryta turtinė žala valstybei.

Dėl šio sprendimo taip pat bus kreipiamasi į Vyriausybės atstovų įstaigą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius