Dabar populiaru
Publikuota: 2021 rugsėjo 21d. 14:38

Nustačius šiurkščių pažeidimų, sustabdyta skerdyklos Lazdijų rajone veikla

Skerdykla
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Skerdykla
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai, atlikę neplaninį UAB „Šlavantai“ (Lazdijų r.) gyvulių skerdyklos patikrinimą, nustatė šiurkščių pažeidimų, dėl kurių sustabdyta šios įmonės veikla. Pažeidimai fiksuoti dar iki patenkant į įmonės vidų – aplinkui rasta nemažai pašalinių daiktų, o į teritoriją ir patalpas galėjo patekti bet kas. Šiurkštūs pažeidimai buvo fiksuojami visoje skerdimo linijoje – nuo gyvulių priėmimo patalpų, skerdimui naudojamos įrangos iki pačios skerdienos atidavimo užsakovui, rašoma VMVT pranešime spaudai.

Įmonės gamybos patalpose, kuriose buvo skerdžiami ir išdorojami maistui skirti gyvūnai, mėsa tvarkyta antisanitarinėmis sąlygomis, grindų danga buvo ištrupėjusi, ant jų prisikaupę nemažai greitai gendančių skerdimo atliekų, sienos ir lubos pažeistos korozijos, „apaugę“ nešvarumais ir pan. Dėl netinkamo mėsos tvarkymo nustatyta kryžminės taršos atsiradimo galimybė.

Taip pat buvo nustatyta, kad šios įmonės skerdykloje naudota svaiginimo įranga neatitinka gyvūnų gerovės reikalavimų, kurie keliami skerdžiamiems ūkiniams gyvūnams. Skerdimo įranga, kuri tiesiogiai liečiasi su šviežia mėsa, buvo nusidėvėjusi, surūdijusi, nešvari, dalis įrangos išvis nepritaikyta naudoti skerdykloje. Be to, dalyje įmonės patalpų neveikė apšvietimas, nebuvo tiekiama elektra. Įmonėje gamybinės patalpos visiškai neapsaugotos nuo galimybės į jas patekti naminiams gyvūnams, graužikams ir kitiems kenkėjams. Gyvulių skerdimą vykdantys darbuotojai dirbo nešvariais darbo drabužiais.

Atsižvelgusi į nustatytų šiurkščių pažeidimų gausą ir galimą jų įtaką maisto saugai, skerdyklos UAB „Šlavantai“ veikla nedelsiant sustabdyta, o atsakingiems asmenims bus taikomos administracinės ir drausminės nuobaudos. Įmonė atnaujinti savo veiklą galės tik ištaisiusi visus nustatytus trūkumus ir pašalinusi pažeidimus, po pakartotinio VMVT patikrinimo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

03:55
41:36
00:45

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

15MAX
15MAX
Parašykite atsiliepimą apie 15min