Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nustatyta, jog vaikų ugdymo įstaigoms kaip parama tiekti „Pontem“ obuoliai neatitiko reikalavimų

Obuoliai
A.Jašinskienės/15min.lt nuot. / Obuoliai/ Asociatyvi nuotr.
Šaltinis: 15min
0
A A

UAB „Pontem“ keletą metų dalyvauja vaisių vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programoje – gavę patvirtinimo liudijimą, 140 Lietuvos mokyklų ir darželių tiekia vaisius ir sultis. Tačiau gegužės 11 d. buvo aptikta pažeidimų – leidimas tiekti sustabdytas mėnesiui. Įmonė to nepaisė – toliau vykdė savo įsipareigojimus. Pasak „Pontem“ vadovo, problemų kilo tik dėl kelių obuolių.

VĮ Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūrai 2017 m. gegužės 11 d. atlikus UAB „Pontem“ patikrą vietoje, buvo nustatyta, kad įmonės dalinami obuoliai paramos programoje „Vaisių vartojimo skatinimas mokyklose“ neatitinka taisyklių, kuriose nurodoma, kad ugdymo įstaigose dalijamų morkų kokybė turi atitikti galiojančio prekybos standarto, o obuolių ir kriaušių kokybė – ne žemesnės kaip II kokybės klasės reikalavimus.

Sustabdžius patvirtinimo liudijimo galiojimą, įmonė negalėjo dalyvauti programoje, t.y. tiekti vaisius bei sultis ugdymo įstaigoms.

„Nustačius taisyklių neatitikimus, įmonei išduoto patvirtinimo liudijimo galiojimas buvo sustabdytas mėnesiui nuo 2017 m. gegužės 12 d. Sustabdžius patvirtinimo liudijimo galiojimą, įmonė negalėjo dalyvauti programoje, t.y. tiekti vaisius bei sultis ugdymo įstaigoms“, – 15min tikino Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros generalinio direktoriaus pavaduotojas Artūras Bagotyrius.

„Pontem“ paramos programoje dalyvauja nuo 2013 m. ir ugdymo įstaigoms tiekia vaisius bei sultis. Ji aptarnauja apie 140 ugdymo įstaigų, esančių visuose Lietuvos miestuose bei kaimo vietovėse.

Atsakydamas į klausimus, kokių pažeidimų įmonės tiekiamoje produkcijoje aptikta, „Pontem“ vykdantysis direktorius Donatas Garbauskas patikino, jog nuo pat programos pradžios joje dalyvaujančiai bendrovei niekada nebuvo panaikintas joks leidimas tiekti maisto produktus Lietuvos ugdymo įstaigoms.

„Pagal programos taisykles „Pontem“ Lietuvos ugdymo įstaigoms tiekia reikalavimus atitinkančius obuolius, kuriuos įsigyja iš Lietuvos sodininkų, turinčių juridinę teisę dalyvauti minėtoje programoje. Agentūra gegužės 11 d. akte nurodė, kad keleto pavieniai atrinktų obuolių svoris neatitiko Europos Komisijos reglamento reikalavimų. Europos Komisijos nustatymu, svoriai gali ir neatitikti, ir obuoliai bus laikytini tinkami, jei jų minkštimo refraktometrinis indeksas yra 10,5 Brix arba didesnis, atsižvelgiant į obuolių svorį, tačiau agentūra netyrė šio indekso.

Įmonė nesutiko su tokiu sprendimu, nes nustatyti patikros rezultatai negali būti laikomi išvadomis, kadangi taikyti laikiną liudijimo sustabdymą už tokius tariamus neatitikimus yra neproporcinga priemonė, prieštaraujanti Komisijos įgyvendinimo reglamentams“, – prieštaravimus išdėstė D.Garbauskas.

Anot jo, priimant sprendimą sustabdyti patvirtinimo liudijimo galiojimą, nebuvo vadovaujamasi taikytina teise ir proporcingumo principu, o visas ginčas kilo tik dėl kelių obuolių.

Nors „Pontem“ liudijimas buvo laikinai pristabdytas, įmonė, atsižvelgdama į viešojo intereso svarbą ir reputaciją, visoms ugdymo įstaigoms, su kuriomis buvo pasirašiusi sutartis, ir toliau tiekė obuolius savo sąskaita, neatsižvelgdama į tai, kad už juos agentūra neapmokės.

„Dėl šių neatitikimų tekilo rizika, jog negausime už paramą finansavimo iš ES bei valstybės biudžeto. Vaikams tikrai niekas negrėsė. Obuolių kokybė buvo gera, tiesiog kai kurių jų skersmuo nebuvo visiškai toks, kokio reikėjo. Kalbame apie tris-keturis obuolius. Gal jie tikėjosi, kad mes sustabdysime apskritai visą tiekimą? Veikia didžiulė konkurencija“, – tikino D.Garbauskas, pabrėžęs, jog be planuotų kasmetinių auditų, tai buvo pirmasis toks patikrinimas per trejus metus.

„Pontem“ atstovas teigė, jog įmonė įspėjo savo tiekėjus, netgi svarsto galimybę nutraukti sutartį su reikalavimų nesilaikiusia ir obuolius tiekusia Lietuvos sodininkų įmone.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min