Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 16d. 13:30

Nustatytas asmuo, užteršęs mišką dviem tūkstančiais butelių

Plastikas Žalias
123rf nuotr. / Plastikas
Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miškų kontrolės skyriaus pareigūnai, gavę pranešimą, kad asmuo mišką teršia buteliais, skubiai nuvyko į įvyko vietą ir rado 2 tūkst. išmestų butelių. Už tai asmuo turės sumokėti baudą iki 1500 eurų ir sutvarkyti aplinką, rašoma departamento pranešime žiniasklaidai.

Aplinkosaugos pareigūnams atvykus į vietą paaiškėjo, kad asmuo gyvena prie miško ir teršia aplinką jau ne vienus metus. Užterštoje teritorijoje aptikta apie pora tūkstančių stiklo taros butelių.

Miškų kontrolės pareigūnai įpareigojo teršėją per 20 dienų sutvarkyti užterštą teritoriją ir priduoti atliekas teisėtam atliekų tvarkytojui. O už aplinkos užteršimą 1 kubinio metro ir didesniu nepavojingų atliekų kiekiu skiriama bauda nuo 550 iki 1500 eurų.

„Norime padėkoti pilietiškam žvejui, kuris, išgirdęs daužomo stiklo garsą ir pamatęs daromą pažeidimą, visą reikiamą informaciją pateikė Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnybai“, – sako Vilniaus miškų kontrolės skyriaus vedėjas Benas Bitauskas.

Kaip teigia aplinkosaugininkas, nuo liepos 1 d. iki rugsėjo 14 d. Miškų departamento pareigūnai visoje Lietuvoje nustatė 42 atvejus, kai miškas teršiamas įvairiomis atliekomis. „35 pažeidėjams yra įteikti privalomieji nurodymai arba išsiųsti rekomendaciniai raštai dėl šiukšlių sutvarkymo, septyni teršėjai atliekas miške sutvarkė pagal reikalavimus“, – priduria B.Bitauskas.

Aplinkosaugininkai primena, kad apie galimus aplinkos apsaugos pažeidimus pranešti galima telefonu (8 5) 273 2995 arba 112.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

07:19
26:48
03:08

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min