Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nustatytas dar vienas neskaidrus 7 mln. litų vertės VPU viešasis pirkimas

Lietuvos edukologijos universitetas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Vilniaus pedagoginis universitetas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Viešųjų pirkimų tarnyba įvertino viešąjį pirkimą dėl renovacijos darbų ir nustatė, kad Vilniaus pedagoginis universitetas pirkimą vykdė nesilaikydamas Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimų.

Viešųjų pirkimų tarnybos pranešime spaudai teigiama, kad Vilniaus pedagoginis universitetas 10 tiekėjų pateiktus pasiūlymus atmetė, kaip neatitinkančius pirkimo dokumentuose nustatytų reikalavimų, ir tinkamu pripažino vienintelį AB Panevėžio statybos tresto pasiūlymą. Pabrėžiama, kad šio tiekėjo pasiūlyme taip pat buvo neatitikimų, todėl jis turėjo būti atmestas, nes neatitinka pirkimo dokumentuose nustatytų reikalavimų.

VPT nuomone, toks sprendimas pripažinti laimėtoju šį tiekėją neužtikrino Viešųjų pirkimų įstatyme įtvirtintų lygiateisiškumo bei skaidrumo principų laikymosi ir suteikė pagrindą abejoti priimto sprendimo teisingumu bei pagrįstumu.

Pasak Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus pavaduotojo Žydrūno Plytniko, tai ne pirmas kartas, kai Vilniaus pedagoginis universitetas nesilaiko ir nusižengia Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimams. „Viešųjų pirkimų tarnyba imsis griežčiausių sankcijų. Bus svarstoma galimybė kreiptis į teismą dėl pirkimo sutarties pripažinimo negaliojančia“, – teigia Ž.Plytnikas.

Perkančiosios organizacijos reikalavimas, kad šio pirkimo atveju subrangovo kvalifikacija vertinama tik kai jie veikia jungtinės veiklos sutarties pagrindu – nepagrįstas. Tai apriboja tiekėjų konkurenciją, jų pasirinkimo laisvę ir galimybes teikti pasiūlymus.

Viešųjų pirkimų tarnyba dėl analogiškos situacijos ir pasikartojančių Vilniaus pedagoginio universiteto sprendimų neigiamas vertinimų išvadas buvo pateikusi ir anksčiau.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min