Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuteistieji padės tvarkyti Rumšiškių muziejų

Renginio akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Rumšiškių muziejus
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos (Pravieniškių PN-AK) ir Lietuvos liaudies buities muziejaus Rumšiškėse vadovai sutarė, jog nuteistieji neatlygintinai tvarkys minėto muziejaus aplinką.

Bendradarbiavimo susitarime numatyta, kad nuteistieji (daugiausia atliekantys bausmę atvirosios kolonijos sąlygomis) neatlygintinai tvarkys šio muziejaus teritoriją ir atliks kitus reikalingus ūkio darbus, taip pat muziejaus darbuotojams padės lydėti neįgalius asmenis ekskursijų metu, dirbs amatų dirbtuvėse.

„Įkalinimo įstaigas nuolat skatiname kuo aktyviau ieškoti galimybių, kad nuteistieji galėtų atlikti visuomenei kuo daugiau naudingų darbų. Džiaugiuosi, kad tokių susitarimų atsiranda vis daugiau. Jie visapusiškai naudingi – tiek visuomenei, tiek ir patiems nuteistiesiems, kuriems tai yra efektyvi resocializacijos priemonė. Jų dalyvavimas tokiose programose yra vienas iš svarbesnių rodiklių, rodantis, ar nuteistas asmuo išėjęs į laisvę ketina gyventi garbingai ir sėkmingai įsilieti į visuomenės gyvenimą, ar grįžti į nusikalstamą kelią“, – pranešime spaudai cituojamas teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

„Tai puikus bendradarbiavimo pavyzdys. Sutarties pasirašymas tarp Kultūros ir Teisingumo ministerijų duos dvigubą naudą. Pirma – tai didelė parama Rumšiškių muziejui, nes šiuo sunkiu metu sutvarkyti muziejaus teritoriją vien darbuotojų jėgomis neįmanoma. Ir antra, manau, svarbiausia, kad nuteistiesiems žmonėms suteikiama galimybė sugrįžti į normalų gyvenimą ir socialiai integruotis“, – teigia kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

Numatoma, kad artimiausiu metu muziejui talkins apie 20 nuteistųjų iš Pravieniškių PN-AK, o ateityje jų skaičius turėtų išaugti iki 40–50 žmonių. 

Dar iki šios sutarties pasirašymo Pravieniškių PN-AK nuteistieji jau yra padėję tvarkyti dviejų muziejaus sodybų aplinką, o šiuo metu dalyvauja ir Lietuvos liaudies buities muziejaus projekte „Prosenelių sodybą regiu širdimi“, kuriame gamina gatvinio-rėžinio kaimo maketą, skirtą akliesiems susipažinti lietimo būdu.

Muziejus, atsidėkodamas už pagalbą, ketina daugiau laiko skirti organizuojant nemokamas ekskursijas ir edukacines programas neįgaliesiems, nusikaltimų aukoms bei jų vaikams.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min