TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuteistieji savo sukurtomis lėlėmis Kauno tardymo izoliatoriuje suvaidino pasaką „Raudonkepuraitė“

Nuteistieji suvaidino pasaką „Raudonkepuraitė“
Aliaus Koroliovo nuotr. / Nuteistieji suvaidino pasaką „Raudonkepuraitė“
Šaltinis: 15min
0
A A

Tarptautinės vaikų gynimo ir Tėvo dienos proga penktadienį nuteistieji Kauno tardymo izoliatoriuje suvaidino spektaklį pagal brolių Grimų pasaką „Raudonkepuraitė“. Kauno valstybinio lėlių teatro aktoriaus Andriaus Žiurausko režisuotame spektaklyje vaidinusios lėlės ir išradingos dekoracijos sukurtos pačių nuteistųjų rankomis.

Atėmimo bausmę atliekantys asmenys tris mėnesius repetavo spektaklį ir kūrė viską, ko reikia jo pastatymui. „Ypač intensyviai dirbome paskutines tris savaites. Labai patiko“, – pasakojo nuteistieji.

Nestigo humoro

Dalyvauti šiame netradiciniame projekte pareiškė norą aštuoni nuteistieji, kurie atlieka laisvės atėmimo bausmę už įvairius nusikaltimus ir yra palikti Kauno tardymo izoliatoriuje dirbti Ūkio aptarnavimo būryje.

A.Žiurauskas prisipažino neturėjęs geresnių aktorių: „Jie labai drausmingi, niekada nevėluoja, niekada nenori išeiti“.

Žinomas menininkas ir renginių vedėjas spektaklį pradėjo klausimus: „Kaip jaučiatės?“. Kelios dešimtys izoliatoriaus darbuotojų ir kalinčiųjų artimųjų ir vaikų vienu balsu atsakė: „Gerai“. Tuomet A.Žiurauskas pridūrė: „Čia. Kaip jaučiatės čia?“.

Per salę nuvilnijus juokui, režisierius dar kartą pajuokavo: „Prašau visus išjungti mobiliuosius telefonus“. Į įkalinimo įstaigą įsinešti ryšio priemones griežtai draudžiama.

Humoro nestokojantis spektaklis sužavėjo visus – ir suaugusius, ir vaikus, ir izoliatoriaus darbuotojus, kai kurie jų net šluostėsi juoko ašaras.

Rezultatas – verta įdėto darbo

Izoliatoriaus direktorė Živilė Mikėnaitė neabejoja, kad rezultatas – vertas įdėto A.Žiurausko ir nuteistųjų darbo. Ši praktika parodo neabejingiems visuomenės nariams dalyvauti nuteistųjų socialinėje reabilitacijoje ir savo netradicinėmis idėjomis bei darbais įtakoti jų elgesį ir savijautą.

„Pasirengimas spektakliui nuteistiesiems yra gražaus komandinio darbo patirtis, turinti net ir psichoterapinį poveikį. Ši šventė – Kauno tardymo izoliatoriaus socialinių darbuotojų tęstinės veiklos rezultatas bei unikalus nuteistųjų integracijos į visuomenę būdas“, – pasakojo izoliatoriaus Psichologinės grupės psichologė Lina Ižganaitienė.

Ji neslėpė, kad psichologų ir psichiatrų pagalbos prireikia ne vienam nuteistajam. Ypač sunku pirmąkart patekusiems už grotų. Juos kankina nerimas, jaučia nuolatinį stresą.

Užsibūna ir kelis metus

Trijuose Kauno tardymo izoliatoriaus aukštuose yra 82 kameros, jose gali gyventi apie 330 kalinių. Nors nuteistiesiems sudaromos sąlygos pabūti pasivaikščiojimų kambariuose, kurie išdažyti spalvingais piešiniais, apsilankyti bibliotekoje, po kelias valandas per dieną naudotis kompiuteriu, įžengus į mažą kamerą apima slogus jausmas.

Izoliatorius vykdo kardomąją priemonę – suėmimą, tačiau kai kurie kaliniai čia užsibūna kelis metus ir ilgiau. „Kol laukia teismo sprendimo, pasikeičia kaltinimai, tuomet laukia pagal kitus“, – pasakojo žurnalistams izoliatorių aprodę prižiūrėtojai.

Kauno tardymo izoliatoriuje nemaža dalis darbuotojų – moterys. „Prieš krizę vyrai norėdavo geriau apmokamų darbų, todėl čia pradėjo dirbti nemažai moterų“, – aiškino įkalinimo įstaigos darbuotojai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min