Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 15d. 11:48

Nuteistųjų ir suimtųjų šeimoms – nemokamos Krizių įveikimo centro psichologų ir psichoterapeutų konsultacijos

Už grotų
123rf.com nuotr. / Už grotų

2020 metais pataisos įstaigose daugės iniciatyvų nuteistųjų ir suimtųjų ryšių su artimaisiais palaikymui. Bausmių vykdymo sistemos darbuotojai įsitikinę, kad laisvės atėmimas yra sunkus šeimos ryšių išbandymas tiek nuteistiesiems, tiek jų šeimoms, tad šių ryšių išsaugojimas gali tapti svarbia nuteistojo resocializacijos prielaida, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Iniciatyvai stiprinti ar atstatyti pataisos įstaigose esančių asmenų šeimos ryšius pritarė Krizių įveikimo centro psichologai ir psichoterapeutai. Įkalintų asmenų artimiesiems jie teiks nemokamas psichologines konsultacijas ir rengs grupinius susitikimus tiesiogiai ir per „Skype“ programą. Daugiau nei 200 individualių konsultacijų metu šeimos nariams bus padedama priimti pokyčius, atstatyti savivertę.

„Jeigu šeimos narys yra sulaikytas ar suimtas – šeimai gali būti naudinga psichologinė parama. Normalu nerimauti dėl savo ar kitų šeimos narių psichologinės savijautos, jausti nesaugumo, gėdos ar kaltės jausmus. Apie tai ir kitus sunkumus kviečiame pasikalbėti individualiose psichologinėse konsultacijose“, - sako Dovilė Varkalienė, Krizių įveikimo centro psichologė savanorė.

Konsultacijos gyvai teikiamos Krizių įveikimo centre, Antakalnio g. 97, Vilniuje, registracija: dovile@krizesiveikimas.lt arba tel. 8 686 92141. Daugiau informacijos rasite: https://krizesiveikimas.lt/

Šiemet pataisos įstaigose taip pat daugės pasimatymų, skirtų socialiniams ryšiams su šeimos nariais palaikyti; nuteistiesiems bus teikiama informacija apie jų galimybes ugdyti pozityvios tėvystės ir motinystės įgūdžius, palaikyti ryšį su šeimomis, skatinti santykio stiprinimą; bus organizuojami renginiai, skirti nuteistųjų šeimoms; aktyvinama mediatorių veikla laisvės atėmimo vietose dėl situacijų, susijusių su santykiais šeimoje, gerinimo.

Kalėjimų departamento direktoriaus Virginijaus Kulikausko nuomone, šios iniciatyvos sudarys palankesnes sąlygas nuteistųjų šeimoms daugiau laiko praleisti su bausmę atliekančiaisiais, gerins resocializacijos procesus, ugdys nuteistųjų asmeninę atsakomybę ir skatins jų motyvaciją keistis.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:16
00:05
21:34

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min