Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nutraukta sutartis su moderniausio šalyje Kauno „Girstučio“ baseino statytojais

Iškilo grėsmė, kad „Girstučio“ baseinas bus pastatytas dar negreitai.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Iškilo grėsmė, kad „Girstučio“ baseinas bus pastatytas dar negreitai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno miesto savivaldybė nutraukė sutartį su „Girstučio“ baseiną stačiusia bendrove „Sienojus“. Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Antano Navakausko įsakymu nutraukta sutartis su bendrove „Sienojus“, nes nebesitikima, kad „Girstučio“ baseino statybą vykdę rangovai sugebės iki lapkričio 1 dienos įsisavinti 5,6 mln.Lt. Vyriausybės investicinio fondo lėšų.

Kauno miesto savivaldybė nutraukė sutartį su „Girstučio“ baseiną stačiusia bendrove „Sienojus“.

Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Antano Navakausko įsakymu nutraukta sutartis su bendrove „Sienojus“, nes nebesitikima, kad „Girstučio“ baseino statybą vykdę rangovai sugebės iki lapkričio 1 dienos įsisavinti 5,6 mln.Lt. Vyriausybės investicinio fondo lėšų.

Kauno savivaldybės Miesto ūkio komiteto pirmininkas Rytis Šatkauskas ir administracijos direktorius A.Navakauskas teigė, jog „Sienojus“ įsisavino tik nedidelę dalį lėšų.

Rugpjūčio mėnesį buvo įsisavinta tik per 30 tūkst.Lt. iš 5,6 mln., o terminas baigiasi lapkričio 1 dieną. Jeigu lėšos nebus įsisavintos, jų „Girstutis“ neteks. Tačiau A.Navakauskas tvirtino, jog bus ieškoma būdų, kaip neprarasti investicijų moderniausio šalyje baseino statybai.

Dabar kuo greičiau turės būti skelbiamas konkursas ir ieškoma naujo rangovo baseinui statyti. Kauno vicemeras Kęstutis Kriščiūnas perspėjo, kad  šis procesas trunka ilgai.

„Sienojaus“ direktorius Egidijus Savickas ne kartą tvirtino, kad dėl užsitęsusių darbų kalta ir Kauno savivaldybė, neatsižvelgusi, kad atsirado nenumatytų darbų ir išlaidų.

Sovietiniais laikais „Girstučio“ kultūros rūmai ir sporto kompleksas priklausė „Dirbtinio pluošto“ gamyklai. Privatizacijos laikais gamyklą su visu kultūros ir sporto kompleksu įsigijo verslininkas Vladimiras Romanovas. Gamykla bankrutavo, kultūros rūmai nyko.

2002 m. Kauno miesto taryba nusprendė už apie 10 mln.Lt rūmus išpirkti miesto reikmėms. Kompleksas išskaidytas į dvi dalis: viešoji įstaiga valdo teatrui ir koncertams skirtas patalpas, o sportui ir vandens pramogoms skirtos dalies nuomininko nerandama iki šiol.

2007 m. buvo patvirtintas galutinis „Girstučio“ sporto ir pramogų rūmų atnaujinimo projektas. Numatyta įrengti 50 m ilgio, olimpinius standartus atitinkantį baseiną su 8 plaukimo takeliais. Vietoj lengvosios atletikos maniežo bus įrengtas dar vienas, mažesnis – keturių takų 25 metrų – baseinas, skirtas treniruotėmis. Čia planuojama įsteigti Olimpinį plaukimo centrą.

Rūmams atnaujinti numatyta apie 21 mln. Lt.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min