Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 rugpjūčio 6d. 15:38

Nutrauktas ikiteisminis tyrimas dėl Gedimino prospekto rekonstrukcijos, nusikalstamos veiklos nepadaryta

Spūstis Gedimino prospekte buvo susidariusi nuo Lukiškių aikštės iki pat Seimo
15min.lt nuotr. / Spūstis Gedimino prospekte buvo susidariusi nuo Lukiškių aikštės iki pat Seimo

Įvertinus Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – VPK) pareigūnų surinktus duomenis ir specialistų išvadas, nenustatyta faktinių duomenų apie piktnaudžiavimą ir tarnybos pareigų neatlikimą rekonstruojant Gedimino prospektą Vilniuje, todėl ikiteisminis tyrimas 2013 m. liepos 31 d. nutrauktas, praneša Lietuvos Respublikos prokuratūra.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo išanalizuota statybinė dokumentacija, gauta iš Vilniaus miesto savivaldybės ir kitų įstaigų, bazalto trinkelių tyrimų protokolai bei kita medžiaga. Taip pat buvo apklausti prospekto rekonstrukcijoje dalyvavę asmenys, atlikti numatyti procesiniai veiksmai. 

Išnaudojus proceso galimybes konstatuota, kad įsigyjant ir paklojant Gedimino prospekto bazalto trinkelių grindinį, nebuvo padaryta jokia nusikalstama veika, nes nenustatyta, kad atsakingi asmenys sąmoningai užsakė, nupirko ir sumontavo nepakankamai atsparias vietos gamtinėms sąlygoms ir eismo intensyvumui grindinio trinkeles. Be to, ikiteisminio tyrimo metu iškilo ir daugiau abejonių, kad trinkelių aižėjimo priežastys gali būti (ir) kitos: galimai netinkama grindinio eksploatacija naudojant druskas, bazalto trinkelių apdirbimas ugnimi ir kt.

Ikiteisminį tyrimą organizavo Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorai, jį atliko Vilniaus apskrities VPK Nusikaltimų tyrimo valdybos Ypatingų nusikaltimų tyrimo ir veiklos organizavimo skyriaus pareigūnai.

Pastebėtina, kad Vilniaus apygardos teisme nagrinėjama buvusio Gedimino prospekto rekonstrukcijos statybos rangovo bankroto byla, kurioje Vilniaus miesto savivaldybės administracija yra pareiškusi 9 981 113 Lt reikalavimą dėl netinkamai atliktų rekonstrukcijos darbų. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min