Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 24d. 07:31

Nutrauktas tyrimas dėl atrakcione Palangoje įstrigusių vaikų: verslininkai pripažinti nekaltais

Užstrigęs atrakcionas įkalino vaikus.
Rolando Žalgevičiaus nuotr. / Užstrigęs atrakcionas įkalino vaikus.

Apie valandą įstrigusiame atrakcione Palangoje žemyn galva kabančius vaikus pralaikę verslininkai nekalti, nes nuleisti atrakcioną jiems esą sutrukdė atvykę ugniagesiai, rašoma dienraštyje „Lietuvos rytas“.

Taip netikėtai baigėsi beveik penkis mėnesius trukęs ikiteisminis tyrimas. Palangos prokuratūra jį nutraukė atrakcionus valdančios bendrovės „Leander LTU” veikloje nesuradusi nusikaltimo sudėties.

Nusikalstamos veikos požymių prokurorai aptiko tik nelaimės metu labiausiai nukentėjusios 14 metų Akvilės D. atžvilgiu, tačiau jos tėvai su atrakcionų savininkais turėtų bylinėtis privataus kaltinimo tvarka.

Nelaimė Palangoje įvyko pernai rugpjūčio 17-osios vakare. Apie 22 val. 50 min. J.Basanavičiaus gatvėje per vasarą veikusiame olandų pramogų parke dingo elektra, tad sustojusiame atrakcione „Movi IT” žemyn galva liko kaboti devyni vaikai.

Avariniu būdu nuleisti atrakciono olandams nepavyko. Situacija nepasikeitė ir atvykus ugniagesiams gelbėtojams.

Vaikai buvo išgelbėti tik praėjus valandai, kai atsiradus elektrai atrakcionas buvo nuleistas įprastu būdu.

Valandą iškankintų nukentėjusių vaikų tėvams nekilo abejonių, kad dėl atrakciono gedimo yra kalti juos eksploatuojantys olandai. Tačiau atrakcionų savininkus nuo baudžiamosios atsakomybės išgelbėjo tai, kad nukentėję vaikai nepatyrė sunkesnių sveikatos sutrikimų. Vienintelei Akvilei D. buvo nustatytas nesunkus sveikatos sutrikimas.

Prokurorai nustatė, kad nelaimė įvyko dėl avarijos elektros tiekimo įrenginiuose ir dėl to atrakcionų valdytojų veiksmuose tyčios nėra. Visiems, stebėjusiems šią nelaimę, kilo klausimas, kodėl dingus elektrai atrakcionas iš karto nebuvo nuleistas avariniu būdu, pasinaudojant autonominiu elektros energijos šaltiniu.

Bet bendrovės „Leander LTU” atstovai dėl to apkaltino ugniagesius gelbėtojus. Įmonės direktoriaus teigimu, supratęs, kad gedimas įvyko dėl elektros tiekimo sutrikimo, jis skubiai ėmėsi vaduoti įstrigusius vaikus.

Tačiau jis nespėjęs to padaryti, nes tuo momentu atvažiavę ugniagesiai gelbėtojai jį nuvarė nuo atrakciono.

Ugniagesiai jam esą liepė nesikišti ir norėdami nukirpti apsaugos detales išjungė pačiame įrenginyje po sėdynėmis buvusius elektros jungiklius. Tai padarius atrakciono nebuvo galima valdyti avariniu būdu.

Tačiau šiuos žodžius paneigė apklausiami ugniagesiai. Jie tvirtino, jog atvykę prie atrakciono patys ieškojo atsakingo darbuotojo ir anglų kalba jo klausinėjo, kaip galima avariniu būdu kuo greičiau nuleisti vaikus.

Tačiau aplink atrakcioną lakstantys ir panikuojantys olandai su gelbėtojais nebendravo. Ugniagesio Sigito Stonkaus teigimu, olandai du kartus bandė avariniu būdu nuleisti atrakcioną. Tuo metu ugniagesiai buvo patraukę savo įrangą, aikštelė po atrakcionu buvo tuščia, tačiau atrakcionų savininkams nieko nepavyko padaryti. Olandų ir ugniagesių gelbėtojų parodymuose buvę prieštaravimai prokurorų taip ir liko neištirti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min