Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 02 28, 10:58

Nutrauktas tyrimas dėl LRT laidoje tariamai kurstytos neapykantos prieš nesiskiepijančius

Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorė nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl neapykantos skatinimo bei kurstymo diskriminuoti nuo COVID-19 ligos nepasiskiepijusių asmenų grupę LRT televizijos laidoje „Lietuva kalba“.
LRT laidos „Lietuva kalba“ metu užfiksuotas kadras
LRT laidos „Lietuva kalba“ metu užfiksuotas kadras / P.Gražulio nuotr.

Įvertinusi per ikiteisminį tyrimą surinktą medžiagą, prokurorė konstatavo, kad minimos laidos įraše nebuvo išsakyta viešų pareiškimų, kuriuose būtų išreikštos neigiamos, niekinančios, žeminančios nuostatos prieš tam tikras žmonių grupes ar joms priklausančius asmenis, pirmadienį pranešė prokuratūra.

Sausį LRT laidą „Lietuva kalba“ žiūrovų balsavimui buvo pateiktas klausimas, ar reikėtų nesiskiepijusių žmonių gyvenimą paversti pragaru, neleidžiant jiems net nusipirkti maisto parduotuvėje.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas pagal gautus Seimo nario Petro Gražulio ir kitų asmenų pareiškimus. Juose pareiškėjai prašė įvertinti, ar sausio 19 dieną transliuotoje LRT televizijos laidoje „Lietuva kalba“, skirtai aptarti COVID-19 pandemijos stabdymą, kai kuriais pasisakymais bei klausimais auditorijai buvo išreiškiama neapykanta nepasiskiepijusių asmenų atžvilgiu ir kurstoma diskriminuoti šią žmonių grupę.

Prokuratūra nusprendė, kad laidoje buvo pasidalinta kitų šalių praktika, kokių priemonių buvo imtasi siekiant kovoti su plintančiu virusu bei užduodami klausimai laidos pašnekovams, siekiant išklausyti jų poziciją.

„Žurnalistė, užduodama klausimus auditorijai, savo nuomonės nereiškė, tikslas buvo sužinoti laidos dalyvių nuomonę svarbiu visuomenei klausimu ir skatinti diskusiją. Laidos metu nebuvo išsakyti teiginiai, kurie būtų priešiški ir nukreipti prieš tam tikras asmenų grupes“, – rašoma prokuratūros pranešime.

Sprendimas nutraukti ikiteisminį tyrimą buvo priimtas konstatavus, kad nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min