TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Nužudytosios Justinos motina prie kapo: „Buvai tokia nekalta, nė vabalėlio nenuskriausdavai“

Justinos Šikšniūtės laidotuvės Mažeikiuose
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Justinos Šikšniūtės laidotuvės Mažeikiuose
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį draugai ir artimieji atsisveikino su Justina Šikšniūte, kurios gyvenimą budelis žiauriai pražudė ir išniekino. Kūnas kremuotas. Vidurdienį buvo aukojamos Mišios Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje. Pelenai atgulė Geidžių kapinaitėse.

Per 200 artimųjų draugų ir pažįstamų susirinko atsisveikinti su Justina Šikšniūte.  Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje aukojamos Šventos Mišios už tragiško likimo jauną merginą.

Kunigas: „Nešiokis tą jausmą širdy, kad esi smurtautojas“

„Natūralu, kad tokio sukrėtimo akivaizdoje visiškai kitaip suvokiame gyvenimo prasmę. Kodėl būtent Justinai tai turėjo nutikti? Žmogus visada žingeidus, tačiau šiandien kamuoja vienas klausimas – kodėl? Gal Dievas jai iš anksto tai buvo numatęs“, – aukodamas Šventas Mišias kalbėjo kunigas.

„Jaunatviško vėjo kupinoj jaunystėj išeiti į Dievo rankas? Mes viską suvokiame ribotai. Gal Dievas siuntė perspėjimus ir ženklus? Nereagavo... Gal Dievas nusprendė nubausti aną žmogų – nešiokis tą jausmą širdy, kad esi smurtautojas. Visa tai, ką pasakysime nebus tiesa. Tai tebus mūsų spėlionės, kodėl“, – kalbėjo dvasininkas.

Anot jo, vienintelis teisingas atsakymas – stebuklas: „Kad Justina vėl nerūpestinga ir linksma apkabins savo artimuosius, tačiau dar baisiau žinoti, kad tokio stebuklo nebebus“.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Justinos Šikšniūtės laidotuvės Mažeikiuose
Alvydo Januševičiaus nuotr./Justinos Šikšniūtės laidotuvės Mažeikiuose

„Atleiskite, kad leisiu sau asmeniškumus. Prieš 19 su puse metų, kai visiškai jauni tėveliai krikštijo Justiną, atrodė, kad rankose neša saulę. Tada džiaugėmės kartu. Gal mes per mažai ir nedrąsiai svajojome, o gal per tyliai meldėmės. Tai vis spėlionės“, – tęsė kunigas.

Pasak dvasininko, belieka malda ir „tai nėra pats bejėgiškiausias mūsų veiksmas“.

Tragediją saugo smėlio kauburėlis su baltais žiedais

Pasibaigus Šv. Mišioms gedulinga procesija pajudėjo vietos, kurioje Justina atguls Amžinojo poilsio – Geidžių kapinių link. 

„Tu buvai kaip saulės spindulėlis. Tokia nekalta. Nė vabalėlio nenuskriausdavai“, – prie dukters kapo sielvartavo motina.

Ant kapo uždegtos žvakės. Justinos tragediją saugo smėlio kauburėlis, žydintis baltais žiedais.

Atsisveikinti plūdo nuo ryto

Devintą valandą ryto tragiško likimo merginos pelenai pašarvoti ritualinių paslaugų centre. Žmonės ėjo atsisveikinti – juodais aprėdais, skausmo šešėliu veide ir baltų gėlių puokštėmis.

Tragedijos sukurta tyla ir artimiausių žmonių gedulas iškalbingesnis už gyvenimo prasmę šlovinančias citatas. Akimirka, kai reikia atsisveikinti.

Skausmas palietė daugybę jaunų žmonių. Vieni Justiną pažinojo. Kiti – artimai draugavo. Dar kiti jaučia bendrumą – kiekvienai vietoje jos galėjo taip nutikti.

Kančia širdyse įgavusi beprasmiškumo spalvą. Kodėl tokioje jaunystėje? Amžių nugyvenęs žmogus išeidamas palieka ramybę. Jaunas – paklaikusią apatiją.

Laidotuvių dalyviai primygtinai reikalavo supratingumo – netrukdyti velionės artimiesiems atsisveikinimo valandos aptarinėjant tragedijos detales.

„Pabandykite įsivaizduoti, kad urnoje – jūsų vaiko pelenai“, – ramiai ištarė vyras prie ritualinių paslaugų biuro.

Praėjusio sekmadienio vakarą studentė turėjo grįžti į bendrabutį uostamiestyje, dėl kelionės iš Saugų gyvenvietės (Šilutės r.) iš anksto internetu sutarusi su pakeleivingo automobilio vairuotoju. Pastarasis ją nuvežė į mirtį. Budelis prisipažino padaręs nusikaltimą. Jis suimtas trims mėnesiams.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min