Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 01 05, 14:36 Atnaujinta 2021 01 05, 15:52

NVSC direktoriaus pavaduotojas išeina nepakalbėjęs su R.Petraičiu, šis kol kas iš posto nesitraukia

Daugybės kritikos sulaukęs Nacionalinio visuomenės sveikatos centro direktorius Robertas Petraitis antradienį teigė, kad dėl politikų neigiamų pasisakymų apie centrą koronavirusu sergantys žmonės esą nenori teikti informacijos NVSC darbuotojams. R.Petraitis teigė nemanantis, kad prašydamas nekritikuoti centro, jis dangstosi NVSC darbuotojais, nors priekaištai žeriami ne pastariesiems, o jam.

Paklaustas, ar ketina trauktis, R.Petraitis sakė laukiantis, kada bus įvertinti įstaigos trūkumai.

„Trūkumų yra, visada jų galima įžvelgti, sulaukiu priekaištų, kad trūko komunikacijos viešoje erdvėje, kai kurių klausimų nekėliau viešai, bet nereiškia, kad klausimai nebuvo keliami“, – sakė jis.

R.Petraičio teigimu, trūkumai turi būti nustatyti ir pateikti nustatyta tvarka, o tada jis pats priims sprendimą, trauktis, ar ne.

Atsakydamas į klausimą apie savo algą, R.Petraitis nurodė „į rankas“ gaunantis 2,5 tūkst. eurų.

R.Petraitis aiškino, kad žeriama kritika esą bandoma nukreipti dėmesį.

„Kai situacija negerėja, pradedama ieškoti kaltų. Manau, kad tai tam tikras dėmesio nukreipimas į kitą objektą“, – teigė jis.

NVSC vadovas teigė, kad prašydamas nekritikuoti jis nesidangsto centro darbuotojais.

„Ne, tikrai taip nėra. Prašau tą kritiką pateikti žodžiu, arba raštu, ją priimsiu. Bet kai kritika teikiama viešai tai labai žeidžia NVSC darbuotojus, jie priima tai labai asmeniškai, skundžiasi dėl susidariusios situacijos“, – aiškino jis.

G.Nariūnas traukiasi nepasikalbėjęs su direktoriumi

Į klausimą, kodėl pasitraukė jo pavaduotojas Giedrius Nariūnas, R.Petraitis teigė, kad su juo dar nė nekalbėjo.

Apie pavaduotojo pasitraukimą antradienį pranešė BNS.

„Jis nenurodė išėjimo priežasčių“, – atsakydamas į žurnalistų klausimus sakė NVSC direktorius.

R.Petraitis patvirtino, kad pavaduotojo pareigybė buvo susijusi su IT sistemomis ir jų diegimu.

R.Petraitis sakė neįtariantis, dėl ko traukiasi jo pavaduotojas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Robertas Petraitis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Robertas Petraitis

„Specialistai susiduria su priešiška visuomenės reakcija“

Spaudos konferencijoje R.Petraitis pareiškė, esą politikų kritika veikia centro darbuotojų darbą taip, kad žmonės jiems nebenori teikti informacijos.

„Noriu informuoti, kad centro specialistai susiduria su priešiška visuomenės reakcija, kuri kilo po neigiamo politikų vertinimo“, – sakė jis.

Anot direktoriaus, dėl to žmonės esą nenori teikti centro darbuotojams informacijos, kai vykdo epidemiologinius tyrimus.

„Jei žmonės neklausys specialistų nurodymų, neatsakys į jų klausimus, kils labai didelė grėsmė pandemijos valdymui. Vyksta viešas įstaigos veiklos menkinimas, krenta specialistų motyvacija“, – kalbėjo ji.

„Prašau politikų atsargiai rinktis žodžius viešai vertinant centro veiklą“, – sakė jis.

Anot R.Petraičio, centrui trūksta apie 100 darbuotojų.

Nors Ingrida Šimonytė antradienį pabrėžė, kad kritikuojami ne visi NVSC darbuotojai, o tik vadovas, R.Petraitis antradienį akcentavo sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio pareiškimą, kad centro indėlis valdant pandemiją yra menkas.

Anot R.Petraičio, automatizuoti NVSC veiklą būtų leidusi Užkrečiamų ligų ir jų sukėlėjų valstybės informacinė sistema, tačiau ji nebuvo laiku perduota iš Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC).

„Dar prieš pandemiją, virusui pasirodžius Kinijoje, prašėme ministerijos perduoti NVSC Užkrečiamųjų ligų ir jų sukėlėjų valstybės informacinę sistemą ir ją modernizuoti. Paprašėme tos sistemos tam, kad galėtume daugelį procesų automatizuoti ir skaitmenizuoti“, – teigė jis.

Spaudos konferencijoje jis aiškino, kad kadangi perdavimas neįvyko, NVSC nusprendė kurti savo sistemą, kuri leistų rinkti informaciją apie parvykstančius keleivius, izoliacijoje esančius asmenis.

„Kai atvejų buvo mažai, NVSC susitvarkydavo ir savo įprastiniais informacijos valdymo būdais – nelabai jie modernūs, bet susitvarkydavo“, – sakė įstaigos vadovas.

Prezidentūrai vieno žmogaus klausimas – ne pagrindinis

R.Petraitis pastaruoju metu sulaukė daug kritikos tiek iš premjerės Ingridos Šimonytės, tiek iš sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio.

Tačiau prezidento patarėjo Simono Krėpštos vertinimu, vieno žmogaus klausimas šiuo atveju nėra pagrindinis.

A.Dulkys antradienį žurnalistams sakė, kad NVSC vadovas jau pateikė jam raštiškus atsakymus į užduotus klausimus, jie bus įvertinti sausio 7 dieną.

„Aš pagal jų įvertinimą priimsiu sprendimą dėl tolimesnių veiksmų – ar mums reikia kokių nors kitų labiau formalizuotų aiškinimųsi. Planuoju turėti pokalbį su centro vadovu. Svarbu suprasti, kaip jis pats mato savo atsakomybę. Taip pat, kaip galėtume judėti šiuo klausimu“, – sakė jis.

I.Šimonytė antradienį pabrėžė, kad kritikuojami ne centro darbuotojai, o vadovai, nesugebėję organizuoti institucijos darbo.

Paskutinę praėjusiųjų metų dieną žiniasklaidai išplatintas laiškas, kurį pasirašė nenurodyti darbuotojai, kuriame teigta, kad kritika direktoriaus ir centro atžvilgiu juos veikia psichologiškai.

Komentuodamas tai, R.Petraitis sakė asmeniškai apie laišką nieko nežinojęs, jis nebuvo inspiruotas vadovybės.

„Manau, kad laiško šioje situacijoje nereikėjo – tokia mano nuomonė“, – sakė jis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min