Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 03 26, 08:00

NVSC padarė išvadą, kodėl COVID-19 užsikrėtė paskiepyti Lauksargių globos namų gyventojai

Aiškinantis, kodėl koronavirusu užsikrėtė būrys Lauksargių globos namų gyventojų, nors jie buvo visiškai paskiepyti, pažeidimų nenustatyta, teigia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Centras nurodo, kad vakcinos nėra efektyvios 100 proc., o užsikrėtusieji esą tapo COVID-19 nešiotojais.
Vakcina nuo COVID-19
Vakcina nuo COVID-19 / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

15-ai Lauksargių globos namų gyventojų prieš kurį laiką buvo nustatyta COVID-19 liga, nors 14 iš jų visiškai, abiem „Pfizer-BioNTech“ vakcinos dozėmis, buvo paskiepyti.

Nuo antrosios skiepo dozės buvo praėję beveik dvi savaitės.

Užsikrėtusiems koronavirusu atlikti antikūnų tyrimai.

„Scanpix“/AP nuotr./Antikūnų testas
„Scanpix“/AP nuotr./Antikūnų testas

„Lauksargių globos namų gyventojams ir darbuotojams serologiniai tyrimai buvo paimti vasario 26 dieną. 15-ai asmenų, kuriems nustatytas teigiamas PGR, antikūnų rasta.

Taip pat ir asmeniui, kuris susirgo, bet yra neskiepytas, rasta antikūnų“, – 15min nurodė NVSC ir pažymėjo, kad antikūnų nebuvo rasta dviem asmenims, kurie buvo neskiepyti.

„Šiems asmenims antikūnų nebuvo rasta, vadinasi jie imuniteto COVID-19 ligai neturi“, – teigė NVSC.

Specialistai žadėjo ir toliau aiškintis vakcinavimo situaciją globos namuose: ar nebuvo vakcinacijos proceso pažeidimų, ar gabenant vakcinas nepažeista šalčio grandinė.

NVSC nurodė, kad tokių pažeidimų nenustatyta:

„Vertinama, kad šie atvejai yra iš tų, kai, nors žmonės patys nesusirgo, tačiau virusą jie gali nešioti ir platinti, vadinasi, asmuo yra pats apsaugotas, o kitus gali užkrėsti.“

„Scanpix“ nuotr./Vakcina nuo COVID-19
„Scanpix“ nuotr./Vakcina nuo COVID-19

Be to, NVSC pabrėžė, kad COVID-19 vakcinos nuo ligos 100 proc. neapsaugo.

„Gali būti nedaug susirgimo atvejų, nes dar nėra nė vienos vakcinos pasaulyje, kuri apsaugotų visus paskiepytus 100 proc. Tai iš esmės priklauso nuo asmens organizmo būklės.

Vis dėlto, vakcinacija yra patikimiausia apsaugos priemonė nuo COVID-19 ir kitų užkrečiamųjų ligų“, – rašoma įstaigos atsakyme.

Tyrimų duomenimis, „Pfizer-BioNTech“ vakcinos efektyvumas, praėjus dviem savaitėms po antrojo skiepo, siekia apie 94–96 proc.

NVSC nenurodė, ar aiškinosi, gal paskiepyti Lauksargių globos namų gyventojai užsikrėtė COVID-19 mutacijomis.

Lauksargių globos namų direktorė Jovita Černeckienė 15min patikino, kad visi COVID-19 užsikrėtę globotiniai jau pasveiko.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min