Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 rugpjūčio 10d. 14:31 , Atnaujinta: 2020 rugpjūčio 10d. 14:47

NVSC nerimą kelia muzikai: situacija yra labai rimta, turi izoliuotis daugiau nei 100 žmonių

Nacionaliniame visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė pirmadienį teikia informaciją apie naujausius koronaviruso atvejus Lietuvoje. Pasak jos, šiuo metu didžiausią nerimą kelia židiniai tarp Vilniaus ir Kauno menininkų – choristų, muzikų. „Situacija yra labai rimta“, – sakė G.Megelinskienė. Anot jos, jau nustatyta daugiau nei 100 kontaktinių asmenų, kurie turi izoliuotis.

Spaudos konferenciją stebėkite čia:

Pasak G.Megelinskienės, organizuojamas visų Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) darbuotojų ištyrimas. Kol kas, pasak NVSC atstovės, nėra nustatytas pirmasis ligos šaltinis, tačiau žinoma apie įtarimus, kad vienas darbuotojas sirgdamas grįžo iš kelionės.

Kol kas įtariama, kad Kauno ir Vilniaus židiniai yra susiję, tačiau jungiančios gijos specialistai dar nerado.

„Šioje profesinėje grupėje anksčiau protrūkių nebuvo. (...) Tai kelia įtarimą, kad vienu metu protrūkius turime bendruomenėse Vilniuje ir Kaune“, – sakė ji.

NVSC atstovės teigimu, izoliuotis turi asmenys, kuriems paskambina specialistai, nustatę buvusį artimą kontaktą.

„Be jokios abejonės, žmonės apie tai yra informuojami asmeniškai“, – sakė ji.

G.Megelinskienė nurodė, kad žmonės, kurie žino turėję kontaktą, gali patys pranešti telefonu 1808 ir prašyti tyrimo. Sąlytį turėjusių asmenų būkle kasdien turi domėtis NVSC savanoriai.

Kaip laikomasi izoliacijos, prižiūri policija ir NVSC.

Dabar visiems grįžtantiems iš užsienio per oro uostus ir jūrų uostą privaloma pildyti anketas. „Jei žmogus keliavo paveiktose teritorijose, privaloma izoliuotis“, – teigė G.Megelinskienė.

Anot jos, keliautojai gana noriai bendradarbiauja, tačiau vangiai pildo anketas internetu, todėl procesas užtrunka.

Pasak specialistės, vėl daugėja pranešimų, kaip iš užsienio grįžę asmenys nesilaiko izoliacijos, dažnai tokiais asmenimis skundžiasi kaimynai.

„Vienu metu buvo leidžiama nueiti kilometrą nuo vietos, kurioje izoliuojamasi, tačiau dabar tai yra panaikinta“, – priminė NVSC darbuotoja.

Ji apgailestavo, kad Utenoje protrūkis įvyko būtent dėl grįžusiųjų iš užsienio, nors ta šalis ir nebuvo laikoma smarkiai paveikta. Todėl G.Megelinskienė rekomendavo nuo nebūtinų kelionių susilaikyti.

Per praėjusią parą patvirtinta 13 naujų COVID-19 atvejų, bendras skaičius siekia 2264, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Du nauji koronaviruso atvejai nustatyti Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT), taip pat du susirgimai patvirtinti Kauno valstybinėje filharmonijoje, pirmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Jo duomenimis, Vilniaus apskrityje iš viso nustatyti keturi atvejai, Kauno – devyni.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

01:21:38
24:31
02:39

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min