Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 01 04, 14:16 Atnaujinta 2022 01 04, 14:50

NVSC tikrino šventinius renginius: pažeidimų nustatė baleto spektaklyje ir parodoje

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai tarpšventiniu ir šventiniu laikotarpiu lankėsi visose Lietuvos apskrityse vykstančiuose renginiuose ir tikrino, kaip laikomasi valstybės lygio ekstremaliosios situacijos metu galiojančių reikalavimų. Nustatyta, kad reikalavimų nepaisė dviejų renginių organizatoriai, pranešė NVSC.
Paroda (asociatyvi nuotr.)
Paroda (asociatyvi nuotr.) / 123RF.com nuotr.

Iš viso patikrinti 56 renginiai visoje Lietuvoje, kurie vyko tiek didžiosiose šalies koncertų salėse, arenose, teatruose, prekybos ir laisvalaikio centruose, tiek rajonų kultūros centruose, bibliotekose. Patikrinti įvairūs koncertai, spektakliai, kino seansai, parodos. Nemažoje dalyje jų NVSC specialistai lankėsi kartu su policijos pareigūnais, savivaldybių administracijų atstovais.

„Pirmenybę teikėme renginiams, kuriuose dalyvauja daugiau nei 500 žiūrovų. Tokiuose renginiuose iš tiesų kyla didesnė rizika, be to, jiems nustatyti griežtesni reikalavimai, susiję su lankytojų srautų ribojimu. Tačiau tikrinome ir mažesnius renginius. NVSC specialistai intensyviai dirbo ir visą šventinį savaitgalį, įskaitant ir Naujametį vakarą“, – teigia NVSC Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Ingrida Skridailienė.

Pagal nustatytus reikalavimus, į renginius, vykstančius uždaroje erdvėje, gali patekti tik asmenys, turintys galimybių pasą, renginių metu privalu dėvėti kaukes, be to, yra nustatyta, kaip turi būti skirstomi lankytojų srautai, kaip turi būti užtikrinama galimybė rankų higienai ir kiti reikalavimai.

Pažeidimai nustatyti dviejų renginių metu – baleto spektaklio ir parodos. Šių renginių metu nebuvo užtikrinama, kad eilėse būtų išlaikomas saugus ne mažesnis kaip 2 metrų atstumas tarp asmenų ar asmenų grupių, nebuvo valdomi žiūrovų srautai prieš renginį, nustatyti pažeidimai, susiję su viešojo maitinimo vietų įrengimu ir asmenų iš skirtingų sektorių aptarnavimu. Užfiksuota kaukių dėvėjimo (organizatoriai neužtikrino kaukių dėvėjimo kontrolės viso renginio metu) ir kitų pažeidimų. Organizatoriams pradėtos administracinių nusižengimų teisenos.

NVSC specialistai primena, kad be visų minėtų reikalavimų, svarbus yra ir pačių dalyvių (žiūrovų, klausytojų) elgesys. Visų pirma, kol šalyje tęsiasi ekstremali situacija dėl COVID-19 pandemijos, į renginius jokiu būdu nereikėtų eiti, jeigu jaučiate net ir menkiausius COVID-19 ligai būdingus simptomus. Tai yra viena iš svarbiausių sąlygų, galinti padėti išvengti COVID-19 išplitimo rizikos.

Anksčiau skelbta, kad Kauno apskrities policija pradėjo administracinę teiseną dėl galimų pandemijos valdymo priemonių pažeidimų Gruodžio 29 dieną „Žalgirio“ arenoje Kaune vykusiame SEL koncerte. Pareigūnai sulaukė skundų, jog daugybė renginio dalyvių nedėvėjo kaukių, nesilaikė saugaus atstumo.

NVSC BNS informavo, jog dėl SEL koncerto atlieka tyrimą ir šiuo metu renkama su renginiu susijusi medžiaga.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min