Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2017 08 11

Nyderlandų premjeras lankys Lietuvoje tarnaujančius karius, susitiks su prezidente

Lietuvoje penktadienį apsilankysiantis Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte Rukloje susitiks su prezidente Dalia Grybauskaite, bendraus su čia tarnaujančiais olandų kariais.
Nyderlandų premjeras Markas Rutte
Nyderlandų premjeras Markas Rutte / „Scanpix“ nuotr.

Lietuvos ir Nyderlandų vadovai aptars saugumo klausimus, artėjančias pratybas „Zapad“, pasirengimą 2018 metų NATO viršūnių susitikimui.

D.Grybauskaitė ir M.Rutte taip pat kalbėsis apie Lietuvos ir Nyderlandų dvišalius santykius, aktualius Europos Sąjungos (ES) klausimus, Baltijos, Šiaurės ir Beniliukso šalių bendradarbiavimą.

Po dvišalio susitikimo prezidentė su Nyderlandų premjeru Gaižiūnų poligone stebės tarptautinio NATO bataliono parodomąją programą, bendraus su jame tarnaujančiais kariais ir apžiūrės karinę techniką.

Šiuo metu Vokietijos vadovaujamo tarptautinio bataliono sudėtyje tarnybą atlieka daugiau nei 250 Nyderlandų karių. Lietuvoje taip pat dislokuota Olandijos karinė technika, pėstininkų kovos mašinos ir šarvuočiai.

Olandų naikintuvai kelis kartus vykdė Baltijos šalių oro policijos misiją. Šios šalies karininkai taip pat atlieka tarnybą nedideliame NATO štabe Vilniuje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Huawei FreeBuds 6i“ – iki 100 eurų kainuojančios belaidės ausinės
Reklama
Vaikų vasaros atostogoms įsibėgėjant, „Telia Play“ kino rekomendacijos vaikams ir visai šeimai
Reklama
„Įspūdžiai išliko visam gyvenimui“: TV bokštas kviečia pasivaikščioti 170 metrų aukštyje
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?