Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 22d. 17:26

Odos gamykloje Šiauliuose – avarija, į aplinką pateko nuotekos

„Odos gaminiai ir co“
„Odos gaminiai ir co“

Apie 12 valandą Šiaulių pakraštyje, visai prie pat oro uosto veikiančioje bendrovėje „Odos gaminiai ir co“ įvyko avarija – iš talpyklų išbėgo didelis kiekis saugomų nuotekų. Po apylinkes pasklido dvokas. Aplinkosaugininkai kol kas situacijos ekstremalia nevadina.

Zoknių gyventojai pamatė, kad gamykloje esančios nuotekų talpyklos prakiuro. Apie pusvalandį iš talpyklos fontanu bėgo juodas dvokiantis skystis.

Bendrovės vadovo Vytauto Bunikio pasiekti telefonu nepavyko. Jis jau ne kartą yra sulaukęs priekaištų dėl skleidžiamo nemalonaus kvapo. Bendrovės vadovas dėl smarvės yra kaltinęs gyventojus, kurie fekalinę kanalizaciją pasijungia prie lietaus kanalizacijos.

Prieš keletą metų „Šiaulių vandenys“ apkaltino bendrovę dėl nuodingų nuotekų, kuriose yra chromo. Tokių nuotekų negalima naudoti tręšimui. Jas tenka brangiai utilizuoti.

Vadovas paprastai atsakydavo, kad visos sanitarinės normos yra išlaikytos, o odos pramonė – ne saldainių fabrikas. Kokia tiksliai medžiaga išsiliejo iš prakiurusių odos gamyklos bosų, kol kas nustatinėjama.

Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių regiono vadovas Almantas Gajauskas patvirtino, kad jo specialistai dirba įvykio vietoje.

„Ekstremalios situacijos kol kas nematome reikalo skelbti. Įmonė ne kartą yra bausta už įvairius ekologinius nusižengimus“, – teigė A.Gajauskas.

Temos: 2 Nuotekos Šiauliai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Gerumu dalintis gera

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

19:28
00:40
22:17

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min