TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Oficialiai atidarytos tarptautinės pratybos „Gintarinė viltis 2011“

Pratybų atidarymas
Alvydo Tamošiūno nuotr. / Pratybų atidarymas
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienis – oficiali didžiausių šiais metais karinių tarptautinių pratybų „Gintarinė viltis 2011“ (angl. „Amber Hope 2011“) atidarymo diena. Iškilmingos pratybų atidarymo ceremonijos vyko ir Klaipėdoje, karo laivų flotilėje, ir Pabradės poligone, kur dalyvavo didžioji dalis pratybų dalyvių.

Kaip rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime, renginyje Pabradės poligone dalyvavo Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius, Lietuvos kariuomenės ordinaras vyskupas Gintaras Grušas, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos pirmininkas Romualdas Konstantinas Dobrovolskis, kariuomenės pajėgų ir valdybų vadai, užsienio valstybių kariniai atstovai ir kiti garbingi svečiai.

„Lietuvos kariuomenei didelė garbė ir kartu iššūkis organizuoti šias pratybas, kuriose dalyvauja tiek Lietuvos sąjungininkių ir partnerių. Nuo 1995-ųjų pratybos „Gintarinė viltis“ išaugo ir dalyvių skaičiumi, ir ambicijomis. Tai rodo jų svarbą mūsų regiono saugumui, aljansui ir šalims partnerėms. Mes taip pat į pratybas pakvietėme stebėtojus iš visų kaimyninių valstybių, tai – svarbi dalis visų mūsų pastangų siekiant didinti skaidrumą ir abipusį pasitikėjimą. Šiuolaikinės ginkluotosios pajėgos privalo greitai reaguoti į labai įvairius iššūkius ir būti pasirengusios skirtingo tipo ir aukščiausio intensyvumo tarptautinėse operacijose. Būtent todėl pagrindinis šių pratybų tikslas – toliau stiprinti NATO šalių ir partnerių sąveiką atsako į krizes operacijose bei stiprinti daugiašalį karinį bendradarbiavimą“, – sakė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

Ministrė taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad rytoj Lietuva minės 70-ąsias skaudžiųjų tremčių metines ir todėl išreiškė džiugesį, kad šiandien situacija šalyje kitokia – prieš ją stovi tiek daug tvirtų ir pasiryžusių apginti savo šalį karių.

Po iškilmingos pratybų atidarymo ceremonijos poligone renginio svečiai apžiūrėjo pratybose dalyvaujančių šalių naudojamos ginkluotės ir ekipuotės parodą, apžiūrėjo pratyboms įrengtą karo lauko ligoninę.

„Nepaisant, kad yra sunkmetis, kariuomenė turi ruoštis šalies gynybai, todėl buvo nuspręsta, kad daugiau negalima atidėlioti šių pratybų ir, po ketverių metų pertraukos, jas vėl tęsiame“, – pasidžiaugė Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. Arvydas Pocius.

Jau pirmadienį po pietų prasidės pirmasis pratybų etapas, truksiantis iki birželio 18 d. Jo metu padaliniai treniruosis vykdyti įvairias atsako į krizes karines operacijas, pratybų štabo elementas treniruosis vykdyti atsako į krizes operacijų planavimą. Šis etapas – pasiruošimas aktyviajai pratybų daliai.

Antrojo pratybų etapo metu, birželio 19–23 d., kariai veiks pagal iš anksto sukurtą pratybų scenarijų, paremtą šių dienų Lietuvos ir užsienio šalių karių patirtimi vykdant tarptautines operacijas Afganistane, Irake ir prie Somalio krantų.

Pratybos birželio 13–23 d. vienu metu vyks Pabradės kariniame poligone ir Lietuvos teritoriniuose vandenyse Baltijos jūroje. Jose dalyvaus daugiau nei 2 tūkst. karių ir civilių iš septynių NATO šalių narių – Estijos, JAV, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos ir Norvegijos bei dviejų Partnerystės taikos labui programoje (angl. Partnership for Peace, PfP) dalyvaujančių šalių NATO partnerių – Gruzijos ir Suomijos. Pratybų stebėti atvyko ir atstovai iš Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Kazachstano, Moldovos ir Ukrainos karinių pajėgų.

Lietuvos kariuomenė pratybas „Gintarinė viltis“ rengia nuo 1995 metų. Pastarąjį kartą šios serijos pratybos vyko 2007 metais Klaipėdoje. Šių metų pratybas planavo ir joms vadovauja Lietuvos kariuomenės Jungtinis štabas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min