Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Olandų dovanotą namą Kazlų Rūdos valdininkai norėtų grąžinti užsieniečiams

Šaltinis: BNS
0
A A

Kazlų Rūdos valdininkai užsimojo prieš penkerius metus olandų labdaros fondo dovanotą aštuonbutį grąžinti užsieniečiams, nors socialinio būsto savivaldybėje laukia apie šimtą šeimų, rašo „Lietuvos žinios“.

„Savivaldybei būtų geriausia, kad namo tame sklype neliktų“, – tvirtino Kazlų Rūdos savivaldybės laikinasis administratorius Aleksandras Albinas Lenkutis.

Dviejų aukštų 8 butų surenkamas gyvenamasis namas Kazlų Rūdos pakraštyje, Maironio gatvėje, iškilo 2005-aisiais. Daugiau kaip 107 tūkst. eurų (369 tūkst. litų) įvertintą namą 2004 metų pabaigoje dovanojo Nyderlandų Dinkelborgo fondas, o pastatymu pasirūpino Dinkellando savivaldybė. Kazlų Rūdos valdžiai tereikėjo parinkti aštuonbučiui tinkamą vietą, ją paruošti, išlieti pamatus.

Namo konstrukcijos Kazlų Rūdą pasiekė konteineriuose. Gautuose blokuose jau buvo sumontuotos vandentiekio, šildymo, elektros sistemos. Konstrukcijas sujungė atvykę olandų specialistai. Tačiau jie nepaliko jokių aštuonbučio projektų. Atiduoti namą Valstybinei komisijai vertinti žadėjo minėto fondo darbuotojai, bet jiems to padaryti nepavyko. Mat karkasinio namo projektas tipiniu laikomas tik Nyderlanduose. Lietuvoje jam yra būtini visi techniniai dokumentai.

Kazlų Rūdos savivaldybė į namą taip pat investavo apie 300 tūkst. litų, bet darbams baigti reikėtų ne mažiau kaip pusės milijono litų. Prieš kurį laiką savivaldybės taryba nusprendė aštuonbutį parduoti. Pradinė jo kaina buvo 300 tūkst. litų. Tačiau pirkėjų neatsirado.

„Jau buvo pasirengta šaukti antrąjį namo pardavimo aukcioną, tačiau atsiliepė olandų labdaros fondas, kuris iki šiol yra namo karkaso savininkas, ir viską teko atšaukti“, – sakė A.A.Lenkutis.

Išgirdę apie niekam nereikalingą dovaną, Kazlų Rūdą aplankė Dinkelborgo fondo atstovai. Su jais buvo pradėtos derybos dėl pastato tolesnio likimo. Kazlų Rūdos valdininkai norėtų, kad olandai savo dovaną išsivežtų arba olandai galėtų pastatą perduoti savivaldybės nuosavybėn.

Olandų dovanotas namas, kurio kiekviename bute yra po 4 erdvius kambarius, turėjo papildyti Kazlų Rūdos savivaldybės socialinio būsto fondą. Šiuo metu socialinio būsto laukia apie šimtą nepasiturinčių šeimų. Kai kurios jų į sąrašus įrašytos nuo 2004 metų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min