TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Oligarchu ir prorusišku politiku išvadintas Valstiečių sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis padavė į teismą ekspremjerą Andrių Kubilių

Ramūnas Karbauskis padavė į teismą Andrių Kubilių.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Ramūnas Karbauskis su advokate teisme prieš posėdį.
Šaltinis: 15min
0
A A

Teismas sostinėje nagrinėja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko Ramūno Karbauskio ekspremjerui Andriui Kubiliui iškeltą bylą dėl asmens garbės ir orumo ir juridinio asmens dalykinės reputacijos pažeidimo.

Vilniaus miesto apylinkės teismas antradienio rytą atvertė civilinę bylą, kurioje Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis reikalauja ekspremjero Andriaus Kubiliaus atsakomybės dėl jo viešai paskelbtų teiginių.

R.Karbauskis įsižeidė pavadintas prorusišku politiku.

Jau po to, kai iškėlė bylą, R.Karbauskis išgirdo esąs oligarchas.

Antradienį vyksta parengiamasis bylos posėdis. Ieškovas R.Karbauskis į teismą atvyko, o atsakovas A.Kubilius nepasirodė.

„Jaučiuosi kaip Eurovizijoje!“ – pamatęs, kaip gausiai į teismą susirinko žiniasklaidos atstovai, reagavo teisėjas Gintaras Seikalis, operatorių ir fotografų prieš posėdį paprašęs palikti salę.

LVŽS pirmininkas R.Karbauskis dar kovo pabaigoje yra viešai pareiškęs, kad už paskleistą, jo teigimu, melagingą informaciją iš Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos vadovo A.Kubiliaus prašys priteisti 300 tūkst. litų kompensaciją.

LVŽS pirmininkas sakė, kad konservatorių teiginiai apie jį ir apie jo valdomos bendrovės „Agrokoncernas“ ryšius su Rusija, neatitinka tikrovės. Kompanija „Agrokoncernas“ teisme vykstančiame civiliniame procese irgi turi ieškovo statusą.

„Būtų maloniausia teismui, jei sugebėtų šalys bylą baigti taikiai, tai būtų geriausias teismo darbo įvertinimas“, – jau posėdžio pradžioje prisipažino teisėjas G.Seikalis, priminęs proceso dalyviams apie susitaikymo galimybę.

Proceso šeimininkas tuo pačiu pasiteiravo R.Karbauskio, ar jis bandė šnekėti su A.Kubiliumiu dėl taikos sutarties šioje byloje.

„Susitarimo galimybė atmetama“, – pareiškė R.Karbauskis.

VIDEO: 15min.lt - Ramūnas Karbauskis paaiškino, kodėl iškėlė bylą Andriui Kubiliui

„Pastaruoju metu iš politikų, konkrečiai – iš Andriaus Kubiliaus lūpų pasigirdo eilė kaltinimų, neva aš esu prorusiškas, neva mano veikla yra pavojinga, kenkianti Lietuvos valstybei, kas iš tikro Lietuvos įstatymais yra baudžiama. Kaltinimas yra artimas tėvynės išdavimui“, – motyvus, kodėl kreipėsi į teismą, anksčiau yra išdėstęs R.Karbauskis.

„R.Karbauskio kompanijos uždirba šimtamilijonines metines pelno maržas iš pelningos prekybos Rusijoje pagamintomis azoto ir kalio trąšomis. „Agrokoncerno“ grupės įmonės iš trąšų pardavimo už 2012-2013 metus Lietuvoje ir Latvijoje gavo 782 mln. lt. pajamų. Šio verslo perspektyva tiesiogiai priklauso nuo Rusijos politinio ir verslo elito geros valios ir nusiteikimo“, – rašoma konservatorių dokumente.

Kaip rašė BNS, dar vasarį opozicinės TS-LKD parengtoje „Minkštojoje Rusijos sulaikymo strategijoje“ nurodomos Rusijos naudojamos „minkštosios galios“, siekiant paveikti svarbiausius Lietuvos energetinius projektus ir informacinę erdvę. Tarp Rusijos „minkštųjų galių“ įrankų įvardinta ir verslininko bei LVŽS pirmininko R.Karbauskio veikla, inicijuojant ar remiant referendumus dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams ir prieš Visagino AE projektą, besipriešinant skalūninių dujų žvalgybos įmonės „Chevron“ investicijoms.

„R.Karbauskio kompanijos uždirba šimtamilijonines metines pelno maržas iš pelningos prekybos Rusijoje pagamintomis azoto ir kalio trąšomis. „Agrokoncerno“ grupės įmonės iš trąšų pardavimo už 2012-2013 metus Lietuvoje ir Latvijoje gavo 782 mln. lt. pajamų. Pajamos iš trąšų pardavimo yra didžioji ir strateginė įmonės pajamų dalis. Pažymėtina, kad šio verslo perspektyva tiesiogiai priklauso nuo Rusijos politinio ir verslo elito geros valios ir nusiteikimo“, – rašoma konservatorių dokumente.

Anot R.Karbauskio, šie ir panašūs konservatorių teiginiai yra melagingi.

Antradienį teismas nusprendė išreikalauti iš Valstybės saugumo departamento (VSD) specialią su šia byla susijusią pažymą. Joje kalbama apie energetinį Lietuvos saugumą, grėsmes iš Rusijos. R.Karbauskis teisme pareiškė esąs visiškai ramus, kad nei jo pavardė, nei jo valdomas „Agrokoncernas“ šiame VSD dokumente neminimas.

Po šiandienio parengiamojo posėdžio, teismas toliau planuoja tęsti bylos nagrinėjimą liepos 23 dieną.

VIDEO: 15min.lt - Andriaus Kubiliaus advokato komentaras dėl R.Karbauskio iškeltos bylos
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min