Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugpjūčio 6d. 10:58

Onkologai pritaria Sveikatos apsaugos ministerijos ketinimams kurti pacientų stebėsenos sistemą

Sveikatos apsaugos ministerija
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Sveikatos apsaugos ministerija

Onkologinių paslaugų priartinimas prie žmogaus, ligonių stebėsenos sistemos sukūrimas, profilaktinių vėžio patikros programų vykdymo, koordinavimo ir kiti klausimai aptarti Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) surengtame vyriausiojo respublikos onkologo ir kraštų onkologų pasitarime. Šis pasitarimas pirmasis, po to, kai liepos mėn. pabaigoje buvo suformuotas SAM Vyriausiųjų respublikos ir kraštų specialistų korpusas.

SAM vyriausiųjų ir krašto specialistų institutą sudaro geriausi, ligonių pasitikėjimą ir pagarbą pelnę chirurgijos, kardiologijos, onkologijos, psichiatrijos ir kitų medicinos sričių specialistai iš įvairių šalies miestų ligoninių. Specialistų profesinė patirtis, nuolatinis bendravimas su pacientais – svarbus veiksnys, padedantis SAM operatyviai spręsti gydymo, profilaktikos ir kitus klausimus, leidžiantis į sprendimų priėmimo procesą kuo plačiau įtraukti visuomenę.

Sveikatos apsaugos ministro patarėjas Arvydas Skorupskas pakvietė onkologus pasikeisti nuomonėmis apie patogios ligoniui nuolatinės ilgalaikės onkologinių ligonių stebėsenos sistemos sukūrimą, aptarti onkologinių susirgimų programų koordinavimą ir valdymą Lietuvos mastu, onkologinės pagalbos priartinimo prie ligonio galimybes, didinant asmens sveikatos priežiūros įstaigų bendradarbiavimą, kuriant metodinio organizacinio valdymo sistemą, kitaip tariant – funkcinį klasterį.  

Pasitarime vyriausias respublikos onkologas VU Onkologijos instituto direktorius prof. Narimantas Evaldas Samalavičius ir kraštų onkologai pasisakė už onkologinių pacientų stebėsenos sistemą. Anot onkologų, sistema reikalinga, „kad pacientas nepasimestų“, ji padėtų gerinti gydymo kokybę, prailgintų ligoninių gyvenimo trukmę. Kaip spręstiną dalyką pasitarimo dalyviai įvardijo klausimą, kas  ir kur turėtų vykdyti onkologinių pacientų stebėseną.

Kalbėdami apie Lietuvoje vykdomas 4 atrankines vėžio patikros – gimdos kaklelio, storosios žarnos, krūties ir prostatos programas – onkologai pastebėjo, kad ne visos jos efektyvios. Abejonės, remiantis ir užsienio valstybių patirtimi, buvo išsakytos dėl prostatos vėžio patikros programos. Specialistų nuomone, reikalinga rasti būdų, kaip paskatinti ir padrąsinti žmones dalyvauti patikros programose, nes programoms skirtos lėšos kartais lieka net nepanaudotos.

Pasak sveikatos apsaugos ministro patarėjo Arvydo Skorupsko, ministerijos politika paprasta:  priartinti onkologų paslaugas prie sunkiai sergančių žmonių.

„Reikėtų, kad ne žmogus pas gydytojus šimtus kilometrų važiuotų, o pagalvoti, kaip gydytojai, bendradarbiaujant įstaigoms, galėtų atvykti arčiau žmogaus“, – sakė A. Skorupskas.

Rugsėjo viduryje planuojamas kitas vyriausiojo respublikos ir kraštų onkologų susitikimas, kuriame bus pateikti  onkologų siūlymai, sprendžiant iškeltus klausimus.                      

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Vardai

„Daugiau šypsenos“

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

„Susitikime lauke“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 15min