Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Onkologijos centro koplyčia duris atvers vasarą

Šv. Pranciškaus onkologijos centro koplyčia duris atvers vasarą.
Irmos Ozturhan/15min.lt nuotr. / Šv. Pranciškaus onkologijos centro koplyčia duris atvers vasarą.
Šaltinis: 15min
0
A A

„Niekas jau neabejoja, kad tai, ką darome, yra reikalinga“, – teigė VšĮ „Šv.Pranciškaus onkologijos centras“ direktorė Aldona Kerpytė. Žadama, kad vėžiu sergančių žmonių ir jų artimųjų užuovėja tapsiančio centro durys simboliškai atsivers vasarą, kai bus užbaigta koplyčia.

Prieš keletą dienų netoli Klaipėdos jūrininkų ligoninės statomo centro statybvietėje lankęsis centrą projektavęs architektas iš Italijos Meuzio Rimmaudo įvertino statybų eigą ir sutiko, jog  koplyčios šventinimo ceremonija galėtų įvykti vasarą, liepos mėnesį.

Sėkmingai renka lėšas

Šiuo metu jau vyksta koplyčios statybų darbai, pradėtas tiesti kelias, tačiau dėl šalčio statybininkams teko kiek sulėtinti tempą. Prieš savaitę kompanija „Philips“ padovanojo penkiolika naujausios kartos energiją taupančių LED gatvės šviestuvų. Pavasarį, įvykus viešųjų pirkimų konkursui turėtų prasidėti pirmosios centro dalies – informacijos ir meno terapijos centro statyba. Tikimasi, kad iki „Vilties bėgimo“ renginio gegužės 22 dieną statybos prasidės. Jei viskas vyks sklandžiai, šis korpusas duris atvers kitąmet rugpjūčio mėnesį.

Skaičiuojama, jog visam projektui įgyvendinti prireiks apie 6 mln. litų. „Iki šiol visai neblogai sekasi rinkti lėšas. Pernai vykusios socialinės akcijos „Vilties bėgimas“ metu surinkta 400 tūkst. litų. Iš Europos struktūrinių fondų gavome vieną milijoną litų“, – džiaugėsi centro ir viešosios įstaigos direktorė A.Kerpytė.

Sergantiesiems ir jų artimiesiems pirmiausia reikia atjautos. Išgirdęs diagnozę žmogus tampa labai jautrus, todėl ir atjauta turi būti labai išmintinga. Teigė brolis Benediktas Jurčys.

„Vis daugiau žmonių tiesiogiai susiduria su onkologijos problema susirgus kuriam nors šeimos nariui ar giminaičiui, bendradarbiui, tad šis centras neabejotinai reikalingas. Tai bus naujų socialinių paslaugų įstaiga su apgyvendinimu, vienintelis toks projektas Lietuvoje,“ – teigė A.Kerpytė 

Nepatirs diskomforto

Vėžiu sergantieji ir jų artimieji centre gaus informaciją apie ligą: jau dabar daug literatūros pradėta versti iš anglų kalbos. Bus teikiama psichologo, socialinio darbuotojo ir dvasinė pagalba. „Šias paslaugas, kurios bus nemokamos, teiks profesionalai. Tai bus aukšto lygio paslaugos, nes klaidų čia negali būti: su žmogumi negalima eksperimentuoti“, – sakė solidarumo akcijos „Vilties bėgimas“ iniciatorius pranciškonas brolis Benediktas Jurčys, projekto Klaipėdoje vadovas.

Pasak jo, centre bus taikomos įvairios terapijos, kurias klastingos ligos užkluptam žmogui paskirs psichologas. Bus įrengtas ir grožio kambarys, moterys galės įsigyti perukų, apsikirpti plaukus, kad nejaustų diskomforto, kurį gali patirti eilinėje miesto kirpykloje.

Praėjusiais metais Lietuvoje užfiksuotas rekordinis skaičius – 20 tūkst. naujų onkologinių ligonių. Prieš trejetą metų šis skaičius buvo 7 tūkst. mažesnis. 
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min