-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 09 29

Onkologiniai ligoniai: valdžia su mumis eksperimentuoja

Su onkologinėmis ligomis susidūrusių pacientų ir visuomenės veikėjų nuomone, vykdant sveikatos sistemos pertvarką Lietuvoje ir konkrečiai ketinant naikinti Vilniaus universiteto Onkologijos institutą, trūksta aiškiai įvardijamų reformos pasekmių ir ateities perspektyvų.
Vėžiu sergantis pacientas
Vėžiu sergantis pacientas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Esame pacientai, tie, su kuriais eksperimentuoja mūsų valdžia“, – antradienį BNS vykusioje spaudos konferencijoje prisistatė Lietuvos prostatos vėžiu sergančiųjų draugijos prezidentas Gediminas Žižys.

Spaudos konferencijoje dalyvavusios aktorė Vaiva Mainelytė, fotomenininkė Eglė Mėlinauskienė bei Kristina Pauliukaitienė planuojamoje ligoninių pertvarkoje teigė pasigendančios aiškios prognozės ir atsakymų į klausimą, kuo reorganizavus Vilniaus universiteto Onkologijos institutą bus geriau pacientams.

Visi konferencijos dalyviai pabrėžė specializacijos naudą pacientams, kuriai, pasak jų, iškiltų grėsmė panaikinus Vilniaus onkologijos institutą. „Augant susirgimų skaičiui visame pasaulyje, negalima stovėti vietoje ar žengti atgal“, – kalbėjo G.Žižys.

„O šiandien, pasirodo, pagrindinis motyvas – lėšų taupymas“, – kalbėjo G.Žižys ir kėlė klausimą, kodėl specializuotą sritį, pačią skaudžiausią, reikia atiduoti į bendrą katilą, kuriame reikės dėl kiekvienos kapeikos kariauti.

Pasak Lietuvos prostatos vėžiu sergančiųjų draugijos prezidento, skirti 12 mln. litų diagnostikos aparatui pirkti, tačiau kadangi valdžios atstovai nesutaria, kuriai ligoninei jis turėtų būti skirtas, aparatu metus negali naudotis nė viena.

„Metai praėjo, o kur statyti aparatą, nenuspręsta. O kas turėtų lemti? Ten, kur didžiausias ligonių srautas, kur didžiausias naudojimo efektyvumas ir prieinamumas prie to aparato visų Lietuvos gyventojų. Kitokių kriterijų būti negali. Interesų kova ir taip toliau – šitie dalykai pacientams nepriimtini“, – sakė G.Žižys.

Spaudos konferencijoje dalyvavusi K.Pauliukaitienė teigė, kad „taupyti lėšas onkologinių ligonių sąskaita – nusikaltimas. Kiekvienais metais einu pasitikrinti ir eilės vis ilgėja nuo tada, kai rajonuose ir rajonų centruose buvo panaikinti onkologijos kabinetai“.

„Ši liga yra pasaulinė, kitose šalyse steigiami nacionaliniai vėžio institutai, kur sukaupiamas mokslas ir praktika. Mes žinome, kaip yra svarbu turėti tokį centrą, vienintelį jau Lietuvoje“, – teigė aktorė V.Mainelytė.

„Vilniaus universiteto Onkologijos institute šiandien sukoncentruota moderni diagnostikos ir gydymo aparatūra, naujos technologijos diegiamos į klinikinę praktiką, dirba puikūs, prityrę specialistai. Čia onkologinis ligonis gauna visavertę kompleksinę pagalbą“, – teigė konferencijos dalyviai.

Tiek V.Mainelytė, tiek K.Pauliukaitienė pridūrė, kad Onkologijos institute vyrauja ligoniui ypač svarbus optimistinis ir tikėjimą palaikantis psichologinis mikroklimatas.

Spaudos konferencijos dalyviai išreiškė viltį sulaukti supratimo ir profesionalaus požiūrio iš prezidentės bei kitų valdžios atstovų.

Lietuvoje kasmet diagnozuojama apie 17 tūkst. naujų susirgimų onkologinėmis ligomis. Vadinasi, kasdien beveik 50 žmonių išgirsta vėžio diagnozę, o onkologinių ligonių skaičius mūsų šalyje yra apie 70 tūkst.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius