Dabar populiaru
Tiesiogiai
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2009 gruodžio 19d. 11:39

„Operatyvinė“ komisija ieško pirmininko

Ištirti, ar teisėtai klausytasi žurnalistų pokalbių, turinčios Seimo Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisijos (OVPKK) darbas vėl paralyžiuotas. Paslaptingai dingo komisijos pirmininkas Aleksandras Sacharukas.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas konservatorius Vitas Matuzas dar ketvirtadienį pasiūlė A.Sacharukui OVPKK vardu inicijuoti kreipimąsi į Valstybės saugumo departamentą (VSD), kad šis pateiktų išsamius duomenis apie vykdytą žiniasklaidos atstovų, politikų ir politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojų stebėjimą naudojant operatyvines priemones. Tačiau OVPKK nario V.Matuzo iniciatyva A.Sacharuko bent jau kol kas nesudomino, nes šis nei ketvirtadienį, nei vakar Seime nepasirodė, OVPKK pirmininkas neatsiliepė ir savo mobiliuoju telefonu.

V.Matuzas ragina komisiją iš VSD pareikalauti informacijos, kiek minėtų grupių asmenų buvo stebima kasmet nuo 2000–ųjų bei kiek buvo pradėta ikiteisminių tyrimų, remiantis surinktais operatyviniais duomenimis. Anot konservatoriaus, atsakymai į šiuos klausimus padėtų OVPKK adekvačiai ir profesionaliai įvertinti situaciją dėl žurnalistų politikų ir politinio pasitikėjimo tarnautojų teisių galimų pažeidimų.

Dar prieš mėnesį po Seimo pirmininkės Irenos Degutienės raginimo A.Sacharukas tvirtino, jog su šalies vadovais ne kartą kalbėta, kad būtina visais būdais saugoti žodžio laisvę ir atlikus išsamų tyrimą pagaliau atsakyti, ar VSD klausosi žurnalistų, ar ne. Tada nutarti, kaip tobulinti teisės aktus, kad specialiosios tarnybos tik turėdamos aiškų pagrindą galėtų klausytis piliečių pokalbių, jei galbūt daroma nusikalstama veika.

Operatyvinės veiklos įstatymas yra netobulas ir tai seniai visiems akivaizdu. Jau seniai parengta nauja šio įstatymo redakcija, tačiau nerandama politinės valios ją priimti. Tiek V.Matuzas, tiek komisijos pirmininko A.Sacharuko pavaduotoja Dalia Kuodytė vakar LŽ tvirtino, kad minėto įstatymo pataisos, suteiksiančios parlamentarams teisę susipažinti su operatyvine medžiaga, jau parengtos, tačiau niekas nerenka parašų, kad jas būtų galima pateikti svarstyti.

OVPKK nariai galėjo tik spėlioti, kur taip paslaptingai ir niekam nepranešęs pradingo A.Sacharukas – serga, gydosi ar jam dar kas nutikę? „Tikimės, kad pirmadienį jis pasirodys ir komisija galės tęsti darbą“, – vylėsi jie.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min