Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Opozicija gviešiasi keisti valdžią (papildyta 11.33 val.)

Opozicija įsitikinusi, kad Vyriausybė svarbiausių kitų metų darbų sąrašą turėjo sudaryti gerokai anksčiau.
„Lietuvos žinių“ nuotr. / Opozicija įsitikinusi, kad Vyriausybė svarbiausių kitų metų darbų sąrašą turėjo sudaryti gerokai anksčiau.
Šaltinis: 15min
0
A A

Trys stambiausios opozicinės frakcijos – „Tvarkos ir teisingumo“, Darbo partijos ir Socialdemokratų – antradienį ryte paskelbė baigusios rengti alternatyvią Vyriausybės programą „Plačioji koalicija“.

Šios opozicinės frakcijos šiuo metu Seime turi 53 vietas, taigi, kad „užgrobtų“ valdžią, joms kol kas trūksta balsų. Todėl opozicija kviečia kitas frakcijas bei Seimo narius peržvelgti jų parengtos programos ir prisijungti prie „plačiosios koalicijos“. Atsižvelgiant į prisijungiančias frakcijas ir jų reikalavimus, programa, anot jos autorių, galėtų šiek tiek keistis.

„Tai yra ir programos pristatymas, ir viešas kvietimas frakcijoms bei Seimo nariams prisijungti, kurie mano, kad reikia keisti dabartinę politiką“, – spaudos konferencijoje sakė „tvarkiečių“ lyderis Valentinas Mazuronis. Opozicinių frakcijų parengtą dokumentą jis vadino vilties programa. „Tai vilties, kad gal kas nors keisis į gera, programa. Neišmintingų esamos daugumos klaidų taisymo ir akcentų perdėliojimo į kitas vietas, būtinas mūsų ekonomikos atsigavimui, programa“, – sakė V.Mazuronis.

Socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius užsiminė, kad derybos dėl prisijungimo vyksta ne tik su opozicinėmis, bet ir su šiuo metu koalicijai priklausančiomis frakcijomis. „Mes kalbamės jau seniai ir su liberalcentristais, ir su Krikščionių partijos frakcija“, – sakė A.Butkevičius.

Mes pirmiausia kalbame apie fundamentalų pagrindą, būtiną Vyriausybei sudaryti, tai yra programą. Mes specialiai nekalbėjome apie jokius postus, mes nekalbėjome apie tai, kaip galėtų išsidėlioti, – sakė V.Gapšys.Primename, kad iki šiol nei koalicijai, nei opozicijai nepriklausiusi Krikščionių partijos frakcija pirmadienį paskelbė pasitraukianti į opoziciją.

Papildyta 11.33 val.: Ragina didinti konkurencingumą

Opozicijos parengtoje programoje siūloma grąžinti daugumą dabartinės valdžios atimtų lengvatų: vaistams, knygoms, laikraščiams, maistui, šildymui, keleivių vežimui, taip pat tęsti nemokamą mokinių maitinimą, nemažinti tiesioginių išmokų žemdirbiams, peržiūrėti smulkiojo ir vidutinio verslo bei ūkininkų veiklos apmokestinimą, skatinti smulkias ir vidutines įmones ir t. t. Iš kur būtų gaunama lėšų visoms šioms priemonėms įgyvendinti, opozicijos atstovai taip ir nepaaiškino, tik užsiminė, jog mokesčiais būtų labiau apkraunami „monopolininkai, bankininkai ir kiti, sunkmečiu mažiau solidarizavęsi ir geriau gyvenę“.

„Pirmiausia, ką mes akcentavome, kas yra svarbu mūsų frakcijai ir bendrai opozicijai, tai yra ekonomikos skatinimas, konkurencingumo didinimas. Kad verslas sugebėtų dirbti ir uždirbti, kad mes galėtume kurti pridėtinę vertę ir tuo pačiu didinti biudžeto pajamas. Manome, kad šiuo metu verslo sąlygoms nėra skiriamas pakankamai didelis dėmesys, kad mūsų prekės tampa nebekonkurencingos tiek Europos rinkose, tiek už Europos ribų, todėl tie ekonominiai akcentai vyravo rengiant šią alternatyvią programą“, – sakė Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys.

„Daugumos nėra“

Paklaustas, kaip neturėdami daugumos ketina perimti valdžią – ar skelbs nepasitikėjimą premjeru, ar kokiu kitu būdu, V.Mazuronis aiškino, jog tai „techninis klausimas“. „Esminis klausimas, kad jeigu mes sutelksime daugumą Seimo narių, pritariančių šiai programai ir jos vykdymui, tai kaip pakeisti tą Vyriayusybę – ar vienu būdu, ar kitu, ar trečiu – čia technikos klausimai, kurie tikrai nėra tokie svarbūs. Juolab kad aš pakartosiu tai, ką jūs puikiai žinote: vakar dienos prezidentės pasakymą, kad jeigu šita valdančioji dauguma nepakankamai dirbs arba pradės strigti jos priimti įstatymai bei kiti dalykai, tai prezidentė pasirengusi pradėti konsultacijas su kitomis politinėmis partijomis arba jėgomis“, – sakė V.Mazuronis.

Tuo tarpu socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis pareiškė, esą valdančioji dauguma šiuo metu nebeegzistuoja. „Valdančiosios daugumos jau praktiškai nebėra. Tariantis su „valstiečiais“ dėl kelių balsų ir išgirstant, kad tie patys konservatoriai išeina iš frakcijos, apie ką šnekėti? Šiuo atveju jau nekalbama apie egzistuojančią daugumą, kalbama, kaip suburti dabartinę daugumą“, – rėžė V.P.Andriukaitis, užsimindamas apie konservatoriaus Vidmanto Žiemelio svarstymus išstoti iš partijos bei frakcijos ir pereiti į Krikščionių partiją ir prisijungti prie jos frakcijos Seime. V.P.Andriukaitis pridūrė, jog parengtas 86 puslapių dokumentas yra kvietimas prisijungti kitiems Seimo nariams ar frakcijoms.

Opozicijos atstovai tikino kol kas galimų Vyriausybės postų nesidalinę – esą pirmiausia reikia žinoti, ar atsiras parama jų siūlomai programai. „Mes pirmiausia kalbame apie fundamentalų pagrindą, būtiną Vyriausybei sudaryti, tai yra programą. Mes specialiai nekalbėjome apie jokius postus, mes nekalbėjome, kaip galėtų išsidėlioti. Tam, kad visa tai galėtume sudėlioti susiformavus realiam skaičiui Seime. Tam, kad tas skaičius atsirastų, mes turime prie kažko derintis“, – kalbėjo V.Gapšys.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min