TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Opozicija neleido Seimo Žmogaus teisių komitetui svarstyti V.Uspaskicho reabilitacijos

Susijungė Krikščionių ir Darbo partijos
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Loreta Graužinienė ir Viktoras Uspaskichas
Šaltinis: BNS
0
A A

Keturiems opozicijos parlamentarams atsisakius dalyvauti Seimo Žmogaus teisių komiteto (ŽTK) posėdyje, jis neįvyko, nes neliko kvorumo. „Darbiečiai“ vylėsi, kad pirmadienį bus pradėtas svarstyti dokumentas dėl sukčiavimu kaltinamo Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho reabilitavimo, Europos Parlamente (EP) svarstant jo neliečiamybės panaikinimo klausimą.

Keturių komiteto narių iniciatyva sušauktas posėdis neįvyko iš jo išėjus liberalei Daliai Kuodytei, konservatoriams Arvydui Anušauskui bei Rokui Žilinskui ir Mišrioje Seimo narių grupėje dirbančiam Vytautui Matulevičiui. 

A.Anušauskas ir R.Žilinskas nėra komiteto nariai, jie pavadavo kitus du konservatorius – Mantą Adomėną ir Egidijų Vareikį. 

„Šiame farse nedalyvausiu“, – posėdyje sakė V.Matulevičius. 

Pasak D.Kuodytės, po ankstesnių „darbiečių“ bandymų svarstymui prastumti dokumentą, galiausiai buvo nuspręsta, kad komitetas prie šio klausimo negrįš. „Aš nesuprantu, kas pasikeitė?“ – komiteto narių klausė ji. 

Anksčiau V.Uspaskicho reabilitavimo entuziastams būdavo sunku įtraukti šį klausimą į darbotvarkę, nes tam pasipriešindavo socialdemokratė Aušrinė Pavilionienė. Pirmadienį parlamentarė yra išvykusi, todėl nuspręsta skubiai sušaukti posėdį, kol jos nėra. 

Komitetą pavertė V.Uspaskicho teisių komitetu. Mes jau porą mėnesių nieko kito neveikiame, tik bandome atmetinėti Darbo partijos kriminalinės bylos politizavimo procesą.

D.Kuodytės teigimu, siūlymai reabilituoti V.Uspaskichą prasilenkia ne tik su Konstitucija, bet ir su etika. „Komitetą pavertė V.Uspaskicho teisių komitetu. Mes jau porą mėnesių nieko kito neveikiame, tik bandome atmetinėti Darbo partijos kriminalinės bylos politizavimo procesą“, – žurnalistams sakė liberalė. 

Ji pabrėžė, jog akivaizdu, kad tuo siekiama išplauti, jos žodžiais, nelabai švarų V.Uspaskicho mundurą ir padėti jam išsaugoti teisinę neliečiamybę. 

Opozicijos atstovų poelgis papiktino „darbiečius“. Šios partijos atstovė Zita Žvikienė parlamentarams išsivaikščiojus, dar bent dešimt minučių posėdžio kambaryje liejo apmaudą, samprotavo, kad jeigu parlamentarai buvo atėję į posėdį, reiškia, kad jame dalyvavo. 

L.Graužinienė: komitetas tam ir yra skirtas

Seimo pirmininkė, Darbo partijos vadovė Loreta Graužinienė sakė pasirašiusi kreipimąsi į ŽTK dėl V.Uspaskicho reabilitavimo, nes šio komiteto paskirtis esanti nagrinėti su žmogaus teisėmis susijusius pažeidimus.

„Žmogaus teisių komitetas tam ir yra skirtas, (nagrinėti – BNS), ar V.Uspaskicho, ar ko kito nėra pažeistos žmogaus teisės, jei žmogus kreipėsi. Komitetas nagrinėja labai platų spektrą klausimų, susijusių su žmogaus teisėmis, tiek iš gyventojų, tiek iš procesuose dalyvaujančių žmonių, taip pat iš laisvės apribojimo vietų. To komiteto tokia pareiga – nagrinėti tuos klausimus. Aš pasirašiau dėl to, kad būtų įtrauktas klausimas į darbotvarkę ir kad būtų išnagrinėtas“, – pirmadienį žurnalistams Seime sakė L.Graužinienė.

Siūlomame rašte nurodoma, kad „Darbo partijos baudžiamasis procesas galimai yra politizuotas bei pažeidžia pagrindines žmogaus teises ir laisves numatytas konvencijoje“.

Siūlytame svarstyti rašte nurodoma, kad „Darbo partijos baudžiamasis procesas galimai yra politizuotas bei pažeidžia pagrindines žmogaus teises ir laisves numatytas konvencijoje“.

Raštą pasirašė 45 Seimo nariai, tarp jų – L.Graužinienė, dauguma „darbiečių“ frakcijos narių, taip pat yra „tvarkiečių“, socialdemokratų, LLRA, Mišrios Seimo narių grupės atstovų parašų.

A.Kubilius vadina klaida

Raginčiau ją šią klaidą nedelsiant ištaisyti ir sustabdyti Seimo komitetą nuo tokių svarstymų. Jeigu ne, mes turėsime svarstyti, ar L.Graužinienė gali eiti Seimo pirmininkės pareigas, – sakė A.Kubilius.

Opozicijos lyderis konservatorius Andrius Kubilius parlamento vadovės sprendimą pasirašyti kreipimąsi vadina klaida ir sako, kad opozicija kels klausimą L.Graužinienės galimybių toliau eiti Seimo pirmininkės pareigas.

„Tokį pareiškimą, kuriuo yra spaudžiamas Seimas ir Žmogaus teisių komitetas pripažinti, jog byla yra tariamai politizuota, pasirašo Seimo pirmininkė L.Graužinienė. Manau, kad tai yra jos asmeninė didžiulė klaida. Raginčiau ją šią klaidą nedelsiant ištaisyti ir sustabdyti Seimo komitetą nuo tokių svarstymų.

Jeigu ne, mes turėsime svarstyti, ar L.Graužinienė gali eiti Seimo pirmininkės pareigas, nes ji savo pareigas naudoja tam, kad partiją ir idėjinį vadą bandytų tokiais šiurkščiais būdais „išsukti“ nuo teisingumo“, – A.Kubilius cituojamas frakcijos išplatintame pareiškime.​

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min