Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Opozicija: nereikia prievartauti PSD nesumokėjusių žmonių

Kartuvės
„Scanpix“ nuotr. / Kartuvės
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vyriausybė ir Seimas yra iš dalies kalti dėl susiklosčiusios situacijos, kai iki 200 tūkst. šalies piliečių nebuvo įtraukti į Privalojomo sveikatos draudimo mokesčio (PSD) sistemą. Norint ištaisyti susiklosčiusią situaciją būtina sustabdyti šį įstatymo sprendimą ir rasti naują, įsitikinę opozicijos atstovai Seime.

„Įstatymo priėmimas ir jo pasekmės netenkina daugumos Lietuvos gyventojų. Mūsų frakcijos siūlo sustabdyti tos įstatymo dalies veikimą, kad neerzintume žmonių Lietuvoje ir užsienyje, nes įstatymas veikia ir jie yra reketuojami, kad ir ką kalbėtų premjeras ar finansų ministrė“, – po susitikimo su premjeru Andriumi Kubiliumi žurnalistams sakė Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Valentinas Mazuronis.

Anot jo, tik sustabdžiusi įstatymą Vyriausybė turėtų ieškoti būdų, kaip ištaisyti susidariusią padėtį. Esą tai, kad įstatymas galioja ir „žmonės pakabinti po mokesčių kirviu, yra nenormalu ir negerai“. „Manau, kad jei Vyriausybė to nesupranta, prezidentė turėtų įsikišti ir nuraminti žmones. Nuraminimo būdas vienas – sustabdyti įstatymo dalį, kol bus rasti išmintingi sprendimai“, – sakė V.Mazuronis.

Savo ruožtu socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius pabrėžė, kad pagal Europos Sąjungos teisę nesvarbu, kurioje ES šalyje Bendrijos pilietis moka mokesčius, jis gauna privalomąjį sveikatos draudimą. „Buvo interpretacijų, esą tie, kurie buvo išvykę į užsienį to nepranešę, nors ir moka mokesčius toje valstybėje, vis tiek dar turėtų mokėti Lietuvoje, tai yra netiesa“, – akcentavo A.Butkevičius.

Jis taip pat teigė iš mažesnių miestelių ir kaimo gyventojų girdėjęs, neva Lietuvos darbo birža kai kuriems žmonėms rekomenduodavo nesiregistruoti dėl esą didelio nedarbo: „Manau, kad už praeitus metus PSD įstatymo nuostatas reikėtų atidėti vėlesniam laikotarpiui, įvertinus tai, kad yra ekonominė krizė, ir galvoti, kaip sudaryti sąlygas žmogui lengviau išgyventi tą laikotarpį.“

15min.lt primena, kad deklaruoti pajamas pradėję dalis gyventojų pastebėjo, kad liko skolingi PSD įmokas. 72 litus už PSD kiekvieną mėnesį turėtų sumokėti tie šalies gyventojai, kurie buvo bedarbiai, bet nesiregistravo darbo biržoje, emigrantai, nedeklaravę savo išvykimo į užsienį.

Antradienį premjeras A.Kubilius pranešė, kad  Lietuvoje yra 150–200 tūkst. asmenų, neįtrauktų į PSD sistemą. Taip pat pranešta apie sudarytą specialią darbo grupę, spręsiančią, ką daryti su tais asmenimis, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių nemokėjo PSD įmokų ir liko skolingi valstybei.
 

A.Kubiliaus teigimu, reikia išsiaiškinti, kodėl Lietuvos gyventojai nedalyvauja PSD sistemoje: ar dėl nesidomėjimo savo teisinėmis pareigomis, ar dėl kitų motyvų. „Noriu priminti, kad tie, kurie išvykę į užsienį, bet nedeklaravę išvykimo, lieka socialinių paslaugų gavėjai Lietuvoje“, – sakė premjeras.

Sveikatos apsaugos ministras Raimundas Šukys leido suprasti, kad žmonės, kurie už praėjusius metus liko skolingi PSD įmokas, nebus atleisti nuo šios prievolės. „Poziciją dėl mokesčių galima nusakyti aiškiai: ji tokia, kokia įtvirtinta pagal įsatymus. Įstatymai galioja, jie nepakeisti“, – aiškino R.Šukys.

Vis dėlto, jo teigimu, emigrantams nereikės mokėti mokesčių tuo atveju, jeigu jie išvykę į ES šalį, ten dirba legaliai, yra drausti sveikatos draudimu ir tai įrodys, o dėl to, kaip spręsti visus kitus atvejus, reikės sulaukti darbo grupės išvadų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min