Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Opozicija Seimo sesiją pasitinka vis dar susiskaldžiusi

Vytautas Gapšys
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Vytautas Gapšys.
Šaltinis: 15min
0
A A

Prieš prasidedančią rudens sesiją diskutavusios valdančiajai koalicijai nepriklausančios Seimo frakcijos nepriėmė sprendimo, kokia forma bendradarbiaus prasidėjus politiniam sezonui. Taip pat nesutarta, kas dirbs opozicijos lyderiu. Akivaizdu, kad nuomonės sutampa vienu klausimus – dabartinė Vyriausybė esą dirba netinkamai.

„Aptarėme pagrindines detales, pirmadienį derinsime susitarimus tekstus, kaip kas įsivaizduoja visą tą bendrą darbą“, – po susitikimo ketvirtadienį sakė dabartinis opozicijos lyderis, „darbietis“ Vytautas Gapšys. Pasak jo, kas toliau dirbs šiose pareigose, ketvirtadienį nebuvo susitarta, tačiau esą suderintas pats principas, kad opozicijos lyderis keisis kiekvieną Seimo sesiją – esą savo atstovą pasikeisdamos deleguos visos frakcijos, pasirašiusios opozicijos koalicinę sutartį. „Sutarta dėl rotacijos ir pirmadienį bus derinami visi principai, taškai“,  – tvirtino V.Gapšys.  

„Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos Seime seniūnas Valentinas Mazuronis kalbėjo, jog „tvarkiečiai“ nėra linkę įsipareigoti dėl bendradarbiavimo opozicijoje sutartimis. „Tvarka ir teisingumas“ kaip dirbo su visom opozicinėmis frakcijomis labai aktyviai, taip ir toliau dirbs, energingiau, stengsimės būti patys energingiausi. Šiandien kalbėjome, kad bendras darbas tikrai bus. Kokia forma? Čia jau kitas klausimas. Mūsų prezidiumo sprendimas rekomenduoja nepasirašyti bendros koalicinės sutarties, toks sprendimas šiandien ir galioja“,  – sakė politikas.  

„Visos opozicijos frakcijos kalba apie bendrus dalykus, kad šita Vyriausybė šiuo metu dirba netinkamai ir kad reikia pasikeitimų“, – sakė V.Gapšys.Neoficialiai teigiama, kad opozicinės frakcijos nesusitaria, kas turėtų tapti opozicijos lyderiu. Dabar galiojančią bendradarbiavimo opozicijoje sutartį yra pasirašę Seimo Darbo partijos, partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijų nariai bei Mišriai grupei priklausantys valstiečiai liaudininkai. Pirmieji praėjusių metų rudenį opozicijos lyderio pareigas kuravo „tvarkiečiai“ – juo dirbo V.Mazuronis. Pavasario sesijoje opozicijos lyderiu tapo „darbietis“ V.Gapšys. Dabar šis postas pagal sutartį priklausytų „valstiečiams“, bet jie šiuo metu remia valdančiuosius, todėl atsisakė šios galimybės. Taigi jeigu Seimo valdantiesiems nepriklausančios frakcijos nesusitartų dėl naujos bendradarbiavimo sutarties, opozicijos lyderiu vėl galėtų tapti V.Mazuronis. Jei būtų pasirašyta nauja bendradarbiavimo sutartis, opozicijos koalicijos sudėtyje atsidurtų ir socialdemokratai. Tuomet opozicijos lyderiu rudens sesijoje greičiausiai taptų socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius.  

Opozicija, kurią sudaro Socialdemokratai, „darbiečiai“, „tvarkiečiai“ ir Krikščionių parijos atstovai ir trys Mišriai grupei priklausantys politikai, Seime turi 67 parlamentarus.

Žada „pakratyti“ Vyriausybę 

Opozicinių frakcijų lyderiai negailėjo kritikos dabartinei konservatoriaus Andriaus Kubiliaus vadovaujamai Vyriausybei ir žadėjo rengti interpeliacijas jos nariams, o gal ir bandyti keisti visą ministrų kabinetą. 

„Visos opozicijos frakcijos kalba apie bendrus dalykus, kad šita Vyriausybė šiuo metu dirba netinkamai ir kad reikia pasikeitimų“,  – sakė V.Gapšys. Jis užsiminė, jog opozicija bandys rengti interpeliacijas keletui ministrų, tačiau pavardžių nedetalizavo.  

Socialdemokratų lyderis A.Butkevičius daugiausiai kritikavo Ūkio ir Aplinkos ministerijas, esą labai prastai įsisavinančias Europos Sąjungos paramos lėšas. Tačiau jis, kad informacija renkama ir apie kitų ministerijų veiklą. Ūkio ministerijai vadovauja konservatorių paskirtas Dainius Kreivys, Aplinkos – Tautos prisikėlimo partijos deleguotas Gediminas Kazlauskas, kurio darbą trečiadienį supeikė ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min