TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Opozicinės frakcijos sutarė dirbti kartu, bet be sutarties

Vytautas Gapšys
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Vytautas Gapšys.
Šaltinis: BNS
0
A A

Porą savaičių derėjusios dėl bendradarbiavimo sutarties, Seimo opozicinės frakcijos jos taip ir nepasirašė. Pirmadienį susitikę opozicinių Socialdemokratų, Darbo, „Tvarkos ir teisingumo“ bei Krikščionių partijų ir frakcijų atstovai nusprendė bendradarbiauti be sutarties.

Taip pat nuspręsta, kad atskira deklaracija bus skelbiamas opozicijos lyderis. Jis keisis rotacijos tvarka.

Sutarta, kad nuo kitos savaitės opozicijos lyderiu turėtų tapti didžiausios opozicinės Socialdemokratų frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius.

„Susitarta, kad bus bendradarbiavimas ir bus opozicijos lyderiui paskirta deklaracija, ir nuo kitos savaitės opozicinės frakcijos turės lyderį. Tai bus didžiausios frakcijos seniūnas, rotacijos būdu judės – A.Butkevičius“, – pirmadienį po susitikimo žurnalistams sakė ligšiolinis opozicijos lyderis Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys.

Jis tvirtino, kad sutarties nuspręsta nepasirašyti, nes „paprasčiausiai nėra tokio poreikio“.

„Dėl bendradarbiavimo yra labai aiškūs tikslai, net nėra poreikio kažko (sutarties – BNS) sudarinėti. Viskas aptarta – kaip vyks bendradarbiavimas, pasitarimai opozicijos bendri, manau, tai yra pati geriausia bendradarbiavimo forma“, – sakė V.Gapšys.

Jis neigė, kad bendradarbiavimo be sutarties forma pasirinkta, nes pasirašyti jos nesutiko opozicinė „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija, ir tvirtino, jog „susiaurinti iki sutarties formos visą bendradarbiavimą būtų gal ir beprasmiška“.

„Tada reikėtų rašyti, kam interpeliacijas rengti, kada, kokias. Mes manome, kad lankstesne forma bus sudėliota viskas eigoje, principai yra sutarti, dėl opozicijos lyderio sutarta“, – sakė V.Gapšys.

Būsimas opozicijos lyderis A.Butkevičius tvirtino, kad esant sutarimui raštiška sutartis dėl bendro darbo nėra reikalinga.

„Jei visos opozicinės frakcijos sutaria, ir jokia opozicinė frakcija neišsiskiria, pabrėždama kažkokią savo poziciją ar nuomonę, kam tos sutartys reikalingos? Geriausias garantas yra, kada vienas kitu pasitiki“, – sakė A.Butkevičius.

Klausiamas, kokius žingsnius opozicija planuoja prasidėjus rudens sesijai, A.Butkevičius nurodė interpeliacijas ministrams, pirmuoju įvardijo Aplinkos ministerijos vadovą, Tautos prisikėlimo partijos deleguotą Gediminą Kazlauską.

„Veiklos kryptys yra nubrėžtos daug anksčiau – mes nepasitikime dabartine Vyriausybe, bet jei mums nepavyks atstatydinti dabartinės Vyriausybės, mes ruošiame interpeliacijas atskiriems ministrams. Matome, kad yra labai bloga situacija Aplinkos ministerijoje, nevyksta ir Miškų reforma, Europos Sąjungos lėšos blogai įsisavinamos, gyvenamųjų namų renovacija nevyksta, po to surinksime informaciją dėl Ūkio ministerijos, dėl Verslo paramos agentūros nekokybiško darbo“, – sakė A.Butkevičius.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos Seime seniūnas Valentinas Mazuronis pirmadienį žurnalistams sakė, jog, dirbdami kartu su kitomis opozicinėmis frakcijomis, „tvarkiečiai“ visomis priemonėmis sieks Ministrų kabineto atstatydinimo. Savo laikyseną valdančiųjų atžvilgiu jis apibūdino kaip „kietesnę ir aštresnę“.

Veiklos kryptys yra nubrėžtos daug anksčiau – mes nepasitikime dabartine Vyriausybe, bet jei mums nepavyks atstatydinti dabartinės Vyriausybės, mes ruošiame interpeliacijas atskiriems ministrams.

„Opozicinėms frakcijoms pagrindinis dalykas, kad jos sutaria, o mes sutarėme, kad dirbsime kartu ta didžiąja klausimų dalimi, kuria mes sutariame. Esminiuose klausimuose dirbsime kartu, o ten, kur matome skirtingas pozicijas, turėsime savo pozicijas“, – sakė V.Mazuronis.

Paprašytas nurodyti, kuriais klausimais opozicinių frakcijų nuomonės skiriasi, V.Mazuronis sakė, jog „tvarkiečiai“ – aštresni ir kietesni dabartinių valdančiųjų atžvilgiu.

„Vieni mato šiek tiek švelnesnį kelią, pradedant nuo atskirų ministrų interpeliacijų, manant, kad dar galima paveikti agituojant ar kažką siūlant A.Kubiliui, mes manome, kad niekas jų nebepaveiks, kokie jie yra, tokie ir bus. Mes manome, kad opozicija turi būti kietesnė, aštresnė, ir išplečianti diskusijas už Seimo ribų. Bet tai nereiškia, kad mes dirbsime mažiau vieningai nei darbas vyko praėjusią sesiją“, – sakė „tvarkiečių“ seniūnas.

Susiklosčiusią situaciją parlamente jis vadino „savotiška politine bala“ ir siūlė kviesti šalies gyventojus imtis priemonių – streikų, akcijų ir t.t. – siekiant paveikti valdžios siūlomus ir priimamus sprendimus.

„Dabartinėje situacijoje Seime, kurią aš įvardinčiau kaip savotišką politinę balą, kur nėra aiškių (persvarų – BNS) nei vienoj, nei kitoj pusėj, mes pasisakome. kad reikia kreiptis į visuomenę – piliečiai turi spaudimo priemones ir Seimo nariams, ir Vyriausybei, jos įstatymuose nustatytos, bandant ką nors pakeist“, – sakė V.Mazuronis.

Opozicija, kartu su trimis Mišrios grupės atstovais, Seime turi 67 parlamentarus. Trys valstiečiai liaudininkai, nors yra pasiskelbę opozicija, su valdančiaisiais turi susitarimą dėl politinės paramos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Vytautas Gapšys
Parašykite atsiliepimą apie 15min