Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 6d. 06:45

Ordinas – už devynis išaugintus vaikus

Taisija ir Anatolijus Aleksandrovai išaugino 9 vaikus. Už tai Motinos dienos proga moterį apdovanojo prezidentas V.Adamkus.
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / Taisija ir Anatolijus Aleksandrovai išaugino 9 vaikus. Už tai Motinos dienos proga moterį apdovanojo prezidentas V.Adamkus.

Klaipėdietės Taisijos Aleksandrovos namus papuošė garbingas apdovanojimas – ordino už nuopelnus Lietuvai medalis.

Už būrį išaugintų vaikų šiuo medaliu moterį praėjusią savaitę, prieš pat Motinos dieną, apdovanojo prezidentas Valdas Adamkus. Vakar šia proga nešinas glėbiu rožių ir miesto herbu moterį pasveikino ir uostamiesčio meras Rimantas Taraškevičius. Jis daugiavaikei mamai linkėjo ilgų gyvenimo metų. „Moters pašaukimas būti mama. Labai didžiuojuosi savo vaikais“, – sakė devynių atžalų mama T.Aleksandrova. Ji teigė, kad norint dorais piliečiais užauginti penkias dukras ir keturis sūnus tereikėjo daug meilės. „Patys su vyru visada kukliai, gražiai gyvenome. Vyras neturėjo žalingų įpročių, padėdavo rūpintis vaikais“, – savo vyrą Anatolijų gyrė moteris. Devynių vaikų tėvas teigė nešiodavęs savo atžalas ant rankų po du – dėmesio užtekdavo visiems.

„Mums visko pakako“, – savo tėvus gyrė suaugę vaikai. 70-metė, Baltarusijoje gimusi T.Aleksandrova pasakojo, kad drabužių gausiai šeimai atiduodavo žmonės, be to, taupi šeima ir pati išgalėdavo kukliai pragyventi.

Sulaukė būrio anūkų

Prieš porą metų Taisija ir Anatolijus Aleksandrovai atšventė auksines vestuves. Jie kartu – jau 52 metus. Garbingo amžiaus klaipėdiečiai jau ne tik seneliai, bet ir proseneliai. Devyni vaikai jiems padovanojo 15 anūkų, šie – 3 proanūkius.

Pats Anatolijus teigė užaugęs gausioje, devynių vaikų šeimoje. Taisija turėjo dar penkis brolius ir seseris, tačiau gyvas dabar likęs tik vienas brolis, gyvenantis Baltarusijoje.

Jų pačių šeimoje taip pat būta skaudžių netekčių – po sunkios ligos, būdama vos 12-kos metų mirė jauniausia jų dukra, sulaukęs 42-ejų mirė vyriausias sūnus. Su kitais vaikais, gyvenančiais uostamiestyje ir kituose Lietuvos miestuose, tėvus sieja glaudūs ryšiai. Vyriausiai jų atžalai, sūnui, šiuo metu – 48-eri metai, o jauniausiai, dukrai Raisai, 36-eri.

Skyrė valstybinę pensiją 

Pasak Klaipėdos savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos pavaduotojos Svetlanos Vasiliuk, T.Aleksandrovai Klaipėdos savivaldybės teikimu prieš ketverius metus skirta Lietuvos Respublikos antrojo laipsnio valstybinė pensija. Jau tuomet buvo surinkti duomenys apie šią šeimą. „Teikiant apdovanojimams tokio žmogaus vaikai turi būti išauklėti, neteisti, šeimoje turi būti gražūs santykiai. Visuomet atsižvelgiame ir į paties žmogaus norą sulaukti dėmesio, gauti apdovanojimą. Mieste yra ir daugiau vyresnių tėvų, kurie išaugino 7 ar 8 vaikus. Ši šeima išaugino 9. Apdovanojimams galime teikti ir jaunesnes mamas, tačiau vaikai turi būti sulaukę bent 8-erių metų“, – sakė S.Vasiliuk.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min