Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 05 13, 14:06

Oriai paskutines dienas nugyventi leidžiantis hospisas mini 5-ąsias veiklos metines

Orios paskutinės gyvenimo dienos ir visavertis gyvenimas tada, kai to gyvenimo jau beveik nebelieka. Taip pasaulį paliekantiems žmonėms leidžia jaustis pirmasis Lietuvoje įkurtas hospisas, sekmadienį Katedros aikštėje minintis penktąsias veiklos metines.
Pal. kun. Mykolo Sopočkos hospiso 5-erių metų veiklos minėjimas
Pal. kun. Mykolo Sopočkos hospiso 5-erių metų veiklos minėjimas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Pal. kun. Mykolo Sopočkos hospisas savo penktąjį gimtadienį mini šv. Mišiomis Katedroje ir renginiu miestui šalia jos. Kaip teigta kvietime, kurį pasirašė hospiso įkūrėja Michaela Rak, šv. mišiose visi kartu melsis ir dėkos Viešpačiui už hospiso veiklą, darbuotojus, savanorius, geradarius ir visus asmenis, remiančius šią misiją, taip pat – už esamus pacientus ir jau iškeliavusius amžinybėn bei jų šeimas.

O po mišių Katedros aikštėje – ekranas „Gyvenimo spalvos“ bei hospiso šeimos susitikimas „Viltis neįmanoma padaro įmanoma!“

„Kviečiame vietoj gėlių malda prisidėti prie hospiso kasdienybės, kuri virs oriu ir pilnaverčiu gyvenimo sergantiems“, – prašyta kvietime.

Pal. kun. Mykolo Sopočkos hospisas pradėtas kurti dar 2009-ųjų vasario 11 d. „Tą dieną Gailestingojo Jėzaus seserų kongregacijos namuose susirinko atvirų protų ir širdžių žmonės, kuriuos suvienijo kančios, ligos ir pagalbos teikimo mirštantiesiems temos. Tada buvo paskelbta idėja steigti hospisą. Visą sumanymą savo ir Jo Eminencijos Audrio Juozo Bačkio vardu palaimino vysk. Juozas Tunaitis. Būtent Jo Eminencija pakvietė Gailestingojo Jėzaus seseris steigti pirmą Lietuvoje hospisą“, – tokią informaciją apie hospiso įkūrimą galima rasti jo interneto svetainėje.

Projektui vadovauja sesuo M.Rak, kuri žinoma savo ilgamete veikla Didžiosios Lenkijos Gožuvo onkologijos hospise. Tačiau apleistas, senas pastatas modernia vieta mirtinai sergantiems žmonėms tapo tik po kelerių metų – atidarymas įvyko 2012-aisiais.

„Pal. kun. Mykolo Sopočkos hospisas – vieta, kur pagalba suteikia visiems, kam jos reikia. Neskirstome pagal tautybes, tikėjimą. Pagalba teikiama neatlygintinai“, – teigiama svetainėje. Kaip teigia pati vienuolė, už meilę neturi būti mokama.

Hospisas veikia dviem būdais – ligonių namuose ir stacionarus. Jeigu pagalbos reikia namuose, gavę informaciją apie ligonį hospiso personalas vyksta į ligonių namus, įvertina jo būklę, reikalingą pagalbą ir kiek prireiks savanorių ligoniui prižiūrėti.

Pačiame hospise yra 14 lovų. Stacionari slauga siūloma ligoniams, kuriems dėl įvairių priežasčių nepakanka priežiūros jų namuose. Taip pat stacionari slauga suteikiama, jeigu ligonis turi namų sąlygomis sunkiai valdomų fizinių ir psichinių negalavimų, kuriems būtina specializuota, visą parą trunkanti medicininė pagalba.

„Hospisas – tarsi didžiulis kepalas, kuriam iškepti reikia daug mažų grūdelių, todėl kiekviena auka mums labai prasminga ir reikalinga. Kiekvienas gali tapti tuo grūdeliu, iš kurio bus kepamas meilės ir norų išpildymo kepalas“, – 15min yra sakiusi sesuo Michaela.

Norintys padėti hospisui, visą informaciją ras čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min