Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Orlen Lietuva“ įsigijimu domisi Pietų Korėja

„Mažeikių nafta“
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / „Mažeikių nafta“
Šaltinis: 15min
0
A A

Pietų Korėjos investuotojus domina galimybė įsigyti vienintelę Lietuvoje naftos perdirbimo gamyklą „Orlen Lietuva“, kurią šiuo metu valdo Lenkijos koncernas „PKN Orlen“. Tai interviu Rusijos dienraščiui, pasirodžiusiame trečiadienį, pasakojo Lietuvos premjeras Andrius Kubilius.

„Lietuvos delegacija neseniai grįžo iš Pietų Korėjos. Korėjiečiai... parodė susidomėjimą įsigyti naftos perdirbimo gamyklą“, – „Vremya Novostei“ sakė Lietuvos premjeras, bet nesuteikė daugiau informacijos apie galimus gamyklos pirkėjus.

Koncernas „PKN Orlen“ neseniai pareiškė svarstąs bendradarbiavimą su partneriu, kuris galbūt pagerintų nepelningai dirbančios gamyklos „Orlen Lietuva“ veiklos rezultatus. Šią bendrovę 2006 m. Lenkijos koncernas įsigijo iš Lietuvos Vyriausybės ir Rusijos bendrovės „Jukos“.

Nepatvirtintais duomenimis, įmonė gali parduoti bendrovę „Orlen Lietuva“, jeigu jai nepavyks išspręsti logistikos kliūčių, turinčių įtaką gamyklos veiklos rezultatams. Viena iš pagrindinių koncerno įvardijamų problemų – užsitęsęs geležinkelio ruožo remontas, dėl kurio esą akivaizdžiai sumažėjo naftos eksportas į Latvijos ir Estijos rinkas.

15min.lt primena, kad „Lietuvos geležinkeliai“ 2008 m. išardė dalį geležinkelio bėgių. Tai buvo artimiausia nuo Mažeikių iki Latvijos uostų besidriekianti trasa. Pasak lenkų, tai apsunkino naftos produktų gabenimą į Latvijos ir Estijos rinkas. Dabartinis kelias, kuriuo gabenami degalai, yra ne 166, bet 241 kilometro. Dėl to gerokai išaugo naftos produktų gabenimo sąnaudos. 18 kilometrų geležinkelio atšaka remontuojama iki šiol.

„Orlen Lietuva“ 2009 metais patyrė 88 mln. litų konsoliduoto grynojo nuostolio.

Savo ruožtu „Orlen Lietuvos“ atstovas spaudai Jacekas Komaras teigė, kad bendrovės kol kas nepasiekė informacija, kad jos įsigijimu domėtųsi Pietų Korėjos investuotojai. „Dar mums betrūko Pietų Korėjos... Ne, tikrai nieko negaliu pasakyti, nieko negirdėjau. O gandų komentuoti negaliu“, – 15min.lt sakė J.Komaras. Jis taip pat pridūrė, jog „jokios derybos dėl pardavimo nevyksta“.

Neprieštarautų bendrovės pardavimui Rusijai

Interviu A.Kubilius pabrėžė, kad Lenkijos bendrovė turi teisę pati priimti sprendimą dėl „Orlen Lietuvos“. „Jei jie nuspręs parduoti, tebūnie“, – interviu metu sakė jis.

Ministras pirmininkas taip pat pridūrė, kad Lietuvos valdžia nebūtinai prieštarautų, jei naftos perdirbimo gamyklą įsigyti norėtų Rusijos investuotojai, tačiau konkretus sprendimas dėl potencialaus Rusijos investuotojo esą priklausytų nuo to, kuri konkreti įmonė susidomėtų „Orlen Lietuva“ įsigijimu.

„Taip, premjeras sakė interviu agentūrai „Interfax“, kad buvo kažkoks susidomėjimas iš pietų korėjiečių Mažeikių įmone“, – 15min.lt trečiadienį sakė premjero patarėjas Virgis Valentinavičius. Paklaustas, kokios įmonės domėjosi „Orlen Lietuva“ įsigijimu, V.Valentinavičius teigė, jog premjeras „konkrečiai nieko nesakė ir nesakys“. Anot jo, kol kas anksti svarstyti, ar Lietuva tam pritartų, kadangi tai yra tik „susidomėjimo pareiškimas, bet daug kas domisi“.

Netilo spekuliacijos

Visai neseniai netilo spekuliacijos, kad koncernas „PKN Orlen“ naftos perdirbimo gamyklą Mažeikiuose gali parduoti kokiai nors Rusijos bendrovei.

Nors koncerno atstovai tai neigė, Rusijos premjeras Vladimiras Putinas Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei šiuos gandus patvirtino. Lenkų spauda savo ruožtu buvo pranešusi, kad gamykla Mažeikiuose domisi bendrovės „Lukoil“ ir TNK-BP, o Rusijos žiniasklaida teigė, jog gamyklos Mažeikiuose akcijos gali atitekti bendrovei „Surgutneftegaz“ mainais į jos valdomo Vengrijos naftos koncerno MOL akcijas.
 
Tai, kad Lietuvos Vyriausybė netrukdys Lenkijos koncernui „PKN Orlen“ priklausančios naftos perdirbimo gamyklos Mažeikiuose pardavimui Rusijai, prieš kurį laiką patvirtino ir šalies vadovė D.Grybauskaitė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min