Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2011 vasario 23d. 13:17

Oro tarša kietosiomis dalelėmis Klaipėdoje ir toliau viršija normas

Apsnigusi skulptūrėlė Tiltų gatvėje.
A.Kripaitės/15min.lt nuotr. / Apsnigusi skulptūrėlė Tiltų gatvėje.

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras informuoja, kad antradienį Klaipėdos miesto centre oro užterštumas kietosiomis dalelėmis viršijo nustatytą ribinę vertę (norma – 50 µg/m³) – 55 µg/m³.

Prognozuojama, kad artimiausiu metu kietųjų dalelių koncentracija išliks didelė ir daugelyje miestų viršys paros ribinę vertę.

Klaipėdos šaltuoju laikotarpiu kietųjų dalelių koncentracijų viršijimai gali būti susiję su intensyvesniu kūrenimu, nes padidėja šiluminės energijos poreikis, taip pat ir nepalankiomis meteorologinėmis sąlygomis, kurios nulemia teršalų sklidimo kryptį ir sklaidimosi intensyvumą.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, tarša kietosiomis dalelėmis įtakoja sergamumą kvėpavimo bei širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis. Nuolatinis buvimas aplinkoje, kurioje yra nemažos kietųjų dalelių koncentracijos gali išsivystyti kvėpavimo takų ligos bei širdies veiklos sutrikimai. 

Rekomenduojama, kad nėščiosios, vaikai, sergantys kvėpavimo sistemos ligomis, pagal galimybes vengtų ar ribotų buvimo lauke laiką.

Oro tarša smulkiosiomis kietosiomis dalelėmis yra didžiausia Lietuvos miestų oro kokybės problema. Kietosios dalelės – tai ore esančių dalelių ir skysčio lašelių (aerozolių) mišinys, kurio sudėtyje gali būti įvairūs komponentai – rūgštys, sulfatai, nitratai, organiniai junginiai, metalai, dirvožemio dalelės, dulkės, suodžiai ir kt. Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, Klaipėdos mieste dažniausiai užfiksuojama tarša kietosiomis dalelėmis, kuri viršija nustatytas koncentracijas.
 

Temos: 1 Oro tarša
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min