TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Oro tarša Klaipėdoje viršija normas

Tunelio ir J.Baršausko gatvėse buvo susidariusi įspūdinga automobilių vilkstinė.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Oro tarša galėjo padidėti dėl transporto teršalų emisijos bei deginamos žolės.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos visuomenės sveikatos centras informuoja, kad miesto centrinėje ir rytinėje dalyse yra padidėjęs atmosferos oro užterštumas kietosiomis dalelėmis.

Pagal Aplinkos apsaugos agentūros jūrinių tyrimų departamento aplinkos matavimo stoties duomenis trečiadienį kietųjų dalelių vidutinė paros koncentracija rytinėje miesto dalyje viršijo nustatytą ribinę vertę 1,7 karto. Tiek pat ji viršijo nustatytą ribinę vertę ir centrinėje miesto dalyje.

Specialistų teigimu, atmosferos oro tarša galėjo padidėti dėl transporto teršalų emisijos bei deginamos žolės. Jei nepasikeis meteorologijos sąlygos ir laikysis sausas be lietaus oras, kietųjų dalelių koncentracija gali dar padidėti. Sveikatos specialistai perspėja, jog degindami žolę žmonės rizikuoja ne tik savo, bet ir aplinkinių gyvybe ir visų klaipėdiečių sveikata.

Jautriausiai į oro taršą reaguoja vaikai, seneliai, besilaukiančios moterys, sergantieji lėtinėmis ligomis. Dėl kietųjų dalelių neigiamo poveikio paūmėja lėtinės kvėpavimo takų ligos, alerginės reakcijos, todėl visuomenės sveikatos centro specialistai tokiu metu nerekomenduoja ilgesnį laiką būti, ir ypač sportuoti, lauke prie pagrindinių miesto gatvių. Taip pat rekomenduojama nevesti ikimokyklinio amžiaus vaikų į lauką, mokyklose neorganizuoti renginių lauke, kuo daugiau laiko praleisti patalpose, kur kietųjų dalelių koncentracija yra mažesnė. Blogai pasijutus būtina kreiptis į gydytoją.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min