Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Osvaldas Čiukšys: po manęs iš IAE trauksis daugiau darbuotojų, Technikos direktoriumi taps specialistas iš Vokietijos

Osvaldas Čiukšys
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Osvaldas Čiukšys
Šaltinis: 15min
0
A A

Iš Ignalinos atominės elektrinės (IAE) Korporatyvinių reikalų direktoriaus posto spiriamas Osvaldas Čiukšys teigia, kad energetikos ministro Arvydo Sekmoko aiškinimai, neva problemos IAE kilo dėl senbuvių ir naujosios komandos nesutarimų, yra netiesa. „Tiesiog ieškoma priežasčių pateisinti IAE esančiai bevaldystei“, – sakė O.Čiukšys. Jis teigė turintis žinių, kad šiandien IAE Technikos direktoriaus kėdė bus pasiūlyta specialistui iš Vokietijos. Gali būti, kad pareigas gaus IAE generalinio direktoriaus patarėjas Frankas Karstenas.

Susiklosčiusią padėtį IAE O.Čiukšys antradienio rytą aptarinėjo su Seimo Jungtinės frakcijos nariais. „Senieji darbuotojai nepatenkinti tais sprendimais, kurie buvo daromi mane keičiant ta dalimi komandos, kuri atsirado visai neseniai, prieš tris keturis mėnesius“, – po posėdžio žurnalistams sakė jis.

Paprašytas patikslinti, ką turi omenyje, sakydamas, jog IAE tvyro bevaldystė, O.Čiukšys aiškino, kad to derėtų klausti pačių elektrinės darbuotojų: „Paklauskite, ar jie sulaukia iš vadovo nurodymų, ką daryti, ir strateginių tikslų iškėlimo. Manau, tai yra pagrindinė priežastis, kodėl tvyro įtampa elektrinėje. Vadovas turi vadovauti, o ne laukti iš ministerijos nurodymų“.

O.Čiukšys atmetė energetikos ministro priekaištus, neva jis politikuoja. „Nepolitikuoju. Neturėčiau kaip į akis pažiūrėti įmonės darbuotojams. Jie man skambina ir klausia, ką jiems daryti. Jeigu aš nepasakysiu tiesos, kas už juos galės kalbėti?“, – aiškino jis.

Antradienį Energetikos ministerijos priežiūros komitetas turėtų spręsti, kokią nuobaudą skirti O.Čiukšiui. Pasiūlymo trauktis savo noru jis sulaukė dar rugpjūčio pabaigoje. Buvęs IAE vadovas teigė ir šiandien nesutiksiantis trauktis. „Nesitrauksiu, nes nematau tam priežasčių. Lauksiu, kol priekaištus įmonė man išsakys raštu“, – sakė jis.

Prieš sistemą sunku kovoti. Jeigu su darbuotoju norima susidoroti bet kokiomis priemonėmis, manau, tai bus padaryta, – sakė Osvaldas Čiukšys.Jis teigė turintis žinių, kad pasitarime ministerijoje bus siūloma dviem darbuotojais sustiprinti IAE administracijos komandą, o anksčiau įmonėje dirbančiam specialistui iš Vokietijos užimti elektrinės Technikos direktoriaus kėdę. „Nemanau, kad mums reikia vadovų iš užsienio, galime ir patys susitvarkyti. Šis žmogus atėjęs iš įmonės, kuri vykdė ir vykdo projektus IAE, čia yra tiesioginis interesų konfliktas. Jūs tikriausiai suvokiate, kad vokietis vokiečiui bus palankus. Čia yra vienareikšmiška mūsų darbuotojų reakcija“, – kalbėjo pagrindinis elektrinės derybininkas.

Jis dar kartą pakartojo, kad jo pasitraukimas bus naudingas elektrinės eksploatacijos nutraukimo projektų generaliniam rangovui Vokietijos įmonei „Nukem Technologies“.

O.Čiukšys tikino turintis IAE darbuotojų, Visagino gyventojų palaikymą. Tačiau jis sutinka, kad šis palaikymas jam išsilaikyti poste nepadės: „Prieš sistemą sunku kovoti. Jeigu su darbuotoju norima susidoroti bet kokiomis priemonėmis, manau, tai bus padaryta“.

Buvęs elektrinės generalinis direktorius taip pat stebėjosi, kodėl jį ir neseniai energetikos viceministro postą palikusį Romą Švedą anksiau viešai gyręs energetikos ministras A.Sekmokas taip greitai apsigalvojo. O.Čiukšys tikina, kad po jo atleidimo įmonę gali palikti ir daugiau darbuotojų – tiek senbuvių, tiek naujokų. „Pasitraukusių kol kas nėra nei vieno, visi laikosi tvirtai, nes mato, kad aš, kaip vadovas, kovoju. Jeigu išeisiu aš, kiti pradės galvoti, kaip elgtis“, – pridūrė jis.

Problema – energetikos ministras

Tautos prisikėlimo partijos lyderis Arūnas Valinskas po posėdžio tvirtino, kad dėl energetikos srityje tvyrančių problemų auga įtampa koalicijoje. „Konservatoriai eilinį kartą nesugebėdami tvarkytis šioje srityje, kaltę bando suversti iešmininkams. Pirmiausiai kažkodėl tapo kaltas pasitraukęs R.Švedas, o dabar matome, kad nesugebėjimą valdyti šios srities konservatoriai bando permesti ant kitų ministrų, arba ant čia dirbusių žmonių. Dėl visko kaltinamas O.Čiukšys, nors jis jau nebevadovauja elektrinei“, – stebėjosi jis.

Jungtinė frakcija nusprendė šį klausimą kelti trečiadienį įvyksiančiame koalicijos pasitarime. Po jo pokalbiui ketinama kviesti energetikos ministrą A.Sekmoką.

Anot A.Valinsko, Ekonomikos komiteto pirmininkas neatsisako minties inicijuoti parlamentinį tyrimą dėl IAE susiklosčiusios situacijos.

„Labai ironiška, kad mes kalbame apie naujos elektrinės statybą, strateginius investuotojus, tačiau problemos dėl jos uždarymo kaip tik sudaro neigiamą foną. Tie investuotojai, manau, kad kur kas labiau pagalvoja, ar apsimoka investuoti į tokią įmonę, kurios nesugebame net uždaryti. Atsakymus norime išgirsti iš paties ministro, nes be plaukiojimo ūke daugiau nieko nėra. Ministras šios problemos sprendimui neprideda nieko gero, o yra viena iš pagrindinių problemų“, – aiškino A.Valinskas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min