Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti
2011 04 27

Osvaldas Čiukšys traukiasi iš Ignalinos AE vadovo posto, jį keičia Žilvinas Jurkšus

Nuo 2010 metų pradžios nebeveikiančios ir uždaromos Ignalinos atominės elektrinės (IAE) generaliniu direktoriumi trečiadienį paskirtas Žilvinas Jurkšus.
Osvaldas Čiukšys
Osvaldas Čiukšys / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Kiek daugiau nei metus įmonei vadovavęs Osvaldas Čiukšys paskirtas Ignalinos AE korporatyvinių reikalų direktoriumi.

Sprendimas priimtas Vyriausybės posėdyje trečiadienį.

Fiziko išsilavinimą turintis Ž.Jurkšus yra vadovavęs technikos ir technologijų valdymo procesams didelėse įmonėse, o IAE dirba nuo praėjusių metų. 2005–2009 metais jis dirbo mobiliųjų telekomunikacijų bendrovėje „Bitė Lietuva“, kur paskutiniu metu buvo generalinio direktoriaus pavaduotojas technologijoms ir valdybos narys.

„O.Čiukšio, kaip ekonomisto, vadybininko ir derybininko patirtis bus labai naudinga įmonei, kurioje jis ir toliau tęs intensyvų darbą pagrindinių tarptautinių projektų kryptimis – su Europos Komisija, Europos rekonstrukcijos ir plėtros banku ir pagrindiniu rangovu „Nukem“, – rašoma IAE pranešime spaudai.

Pasak jo, siekiant dar labiau sustiprinti įmonės valdymą ir jos pozicijas, būtina tęsti pradėtas reformas įmonės viduje ir kartu plėtoti išorinius santykius.

Pasak pranešimo, tolesnis ES finansavimas atominės elektrinės uždarymui 2014–2020 metais yra

IAE nuotr./Žilvinas Jurkšus
IAE nuotr./Žilvinas Jurkšus

prioritetinis uždavinys, kurio įgyvendinimas nebus lengvas, kai Europoje jaučiami ekonominės krizės padariniai, o pasaulyje – Fukušimos avarijos atgarsiai.

IAE kuria RBMK tipo grafitinių reaktorių išmontavimo ES kompetencijos centrą. Tai labai perspektyvi idėja, kuriai reikės skirti ypatingą dėmesį ir pastangas.

Be to, A.Kubilius trečiadienį pasirašė potvarkį, kuriuo sudarė IAE eksploatavimo nutraukimo priežiūros komisiją. Jai vadovaus energetikos ministras Arvydas Sekmokas, joje dirbs Ministro pirmininko tarnybos, Finansų ministerijos atstovai ir branduolinės energijos žinovai iš akademinės bendruomenės.

Šiuo sprendimu siekiama sustiprinti tiek Vyriausybės dėmesį IAE uždarymo procesui, tiek šio proceso efektyvumą.

Balandžio 28 dieną energetikos ministras A.Sekmokas pristatys naują IAE generalinį direktorių Ž.Jurkšų įmonės darbuotojams.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius