Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 21d. 09:40

P.Čimbaras neigia sūnui nutiesęs kelią į viceministrus: „Anketas jis išsiuntinėjo, kur tik galėjo“

Petras Čimbaras Interviu
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Petras Čimbaras

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) atstovas, parlamentaras Petras Čimbaras nesileidžia į kalbas apie sūnaus Modesto galimybes tapti žemės ūkio viceministru. Politikas 15min bandė įtikinti, kad pats karjeros kelių su žemės ūkiu niekuo nesusijusiam sūnui netiesia, nes, jo žodžiais, – šeimoje yra tradicija niekada nieko nekalbėti. Anot Čimbaro vyresniojo, jo atžala su žemės ūkio ministru Andriumi Palioniu pažįstami apie metus.

Apie tai, kad naujuoju žemės ūkio viceministru rengiamasi paskirti 24 metų P.Čimbaro sūnų M.Čimbarą, penktadienį paskelbė „Lietuvos rytas“.

Pagal viešai pasiekiamą informaciją, M.Čimbaro darbinė patirtis nėra didelė, o su žemės ūkiu ji apskritai nesusijusi.

Vaikinas feisbuke nurodo studijavęs verslą Koventrio universitete Didžiojoje Britanijoje, Leveno katalikiškajame universitete, Tarptautinėje verslo akademijoje Danijoje.

M.Čimbaras nurodo beveik dvejus metus Londone darbavęsis įmonėje „Bang & Olufsen“, užsiimančioje audio aparatūros, televizorių ir telefonų gamyba, vėliau Lietuvoje tris mėnesius dirbęs konsultantu valdymo konsultacijų ir duomenų analitikos paslaugas teikiančioje įmonėje „Civitta“.

Po to sekė praktika Seimo Ekonomikos komiteto biure. Minėtam komitetui vadovauja P.Čimbaro partijos kolega Rimantas Sinkevičius.

„LinkedIn“ jaunasis Čimbaras yra nurodęs ir paskutinę savo stotelę – Užsienio reikalų ministerijos Europos Sąjungos departamentą, tačiau paaiškėjo, kad jau kuris laikas jo ten nėra.

URM Informacijos stebėjimo ir žiniasklaidos skyrius 15min pateikė informaciją, kad M.Čimbaras ministerijoje ne dirbo, o atliko praktiką iki rugsėjo 13 dienos.

15min kreipėsi į P.Čimbarą ir paprašė padėti susisiekti su savo atžala, tačiau parlamentaras tai daryti griežtai atsisakė.

Gal galėtumėte padėti susisiekti su sūnumi? Labai norėtume pakalbinti būsimą viceministrą. – penktadienį 15min kreipėsi į P.Čimbarą.

– O kodėl, pavyzdžiui, būsimą? (...) Kas parašė, tai gal jų ir klauskite?

– Ar jūs teigiate, kad žiniasklaida nesąmonę parašė?

– Ne, o jūsų norėčiau paklausti – o prie ko čia aš?

– Betgi jūsų sūnus.

– Suaugęs 25 metų vaikinas? Suaugęs vyras. Mano pareiga iki 18 metų, o toliau už jį aš neatsakau.

– Na, net buvo paskleistos abejonės, kad jūs jam karjerą darote.

– Aš jums pasakysiu vieną dalyką: mano žmona yra tarybos narė savivaldybės išrinkta, tai irgi aš karjerą padariau?

– Jūsų sūnaus niekas nerinko, o jūsų žmoną – išrinko.

– Jo, o tai, pavyzdžiui, šį mūsų Sinkevičių išrinko – kaip čia taip? Irgi jaunas žmogus.

– Jį į Seimą išrinko, o kaip paskui buvo – R.Karbauskio klausti reikia.

– Na, man susidaro toks įspūdis – galiu pasakyti. Kodėl jaunimas braškes užsieny skina?

Todėl, kad pas mus tokia sistema – karjeros nepadarysi – visur prie kažko tai prikergs, pririš, prifantazuos. Tai kokį mes pavyzdį rodom kitiems, jūs man pasakykit? Suaugęs vyras 24 metai, 25 – ant nosies. Jeigu kažkur tai tėvas yra, tai reikia su kažkuo tai supainioti, su purvu sumurkdyt. Tai koks pavyzdys kitiems? Koks stimulas likt, atvažiuoti ir gyventi Lietuvoje?

Pas mus šeimoje yra tradicija niekada nieko nekalbėti.

– Reiktų suprasti, kad jūsų sūnus ministrą anksčiau pažinojo, kad ministras pats jį galėjo pasirinkti?

– Ne, mano žiniomis... Pas mus šeimoje yra tradicija niekada nieko nekalbėti. Nei aš apie politiką su žmona kalbuosi, pas mus yra viskas – tabu. Nei vaikai kalbamės. Mes kalbamės tik tai apie tai, kas liečia tėvą, kaip gyvenimas.

Mano žiniomis, ko gero, pažįstami metai. Nes aš dalyvauju renginiuose, sūnus dažnai dalyvauja renginiuose, nes pas mus šeima dalyvauja visą laiką renginiuose.

Aš aktyviai dalyvauju, tai man padeda renginiuose nuvykti. Tai va tokią informaciją galiu pats pasakyt. O dėl vadinamo, kad aš kažką tai, tai man pačiam tai buvo staigmena trečiadienį. Aš trečiadienį sužinojau iš gerbiamo Bruverio („Lietuvos ryto“ žurnalisto), sakau, galvojau, kad bajeris čia, pasakėt bajerį. Nes po to, kai sūnaus paklausiau, jis sakė, kad „aš anketas išsiuntinėjau, kur tiktai galėjau“. Ir į privačias – buvo pakviestas į privačias ir Lietuva, ir ne Lietuva investuok, tai va. O buvo informacija, kad ministras buvo susitikęs – ir viskas.

– Ministras susitiko dėl to, kad gavo jūsų sūnaus CV?

– Ne, ne, ne. Toje vietoje tiktai ministras pasakė – buvau su tavo sūnumi susitikęs pasikalbėti. Viskas.

– O gal jau šiandien pasikalbėjote apie tą politiką, apie kurią vengiate kalbėtis? Ką jums sūnus pasakė?

– Ne, ne, ne, ponia, ponia. Aš jau šiandien nuo pusės aštuonių dirbu savivaldybėje. Šiandien, va, ką tik išėjau iš renginio. Nebuvau namuose ir nežinau net, kur sūnus, nežinau. Ar Vilniuje, ar Molėtuose – nežinau.

– O gal galėtumėte visgi jo telefoną duoti? Man būtų įdomu pasišnekėti.

– Aš jums pasakysiu: telefonai asmeniniai nedalinami. Jeigu būtų tarnybiniai – taip. Asmeniniai telefonai nedalinami.

– Kodėl nenorite, kad aš su juo pakalbėčiau? Juk viceministras – rimtos pareigos.

– Jūs pasakykit – jis juo tapo?

– Netapo dar.

– Tai kam tada telefono numeris?

– Pasišnekėti.

- Nu, tai su manim pasišnekėjot.

– Jūs sakot, kad nieko nežinot, tai tokia ir šneka su jumis.

– Tai yra ministro ir to vaikino ar vyro reikalas. Viskas.

15min anksčiau skelbė, kad penktadienį žemės ūkio viceministru tapo LSDDP priklausantis Petras Narkevičius. Šiose pareigose liko Giedriaus Surplio laikų viceministras Evaldas Gustas, kuris yra dirbęs ūkio ministru Algirdo Butkevičiaus Vyriausybėje. Planuojama, kad A.Palionis turės keturis viceministrus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min