Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gegužės 8d. 17:04

P.Gražulį ir K.Uoką žada bausti už riaušių per seksualinių mažumų eitynes kurstymą (nuotraukos)

Seimo narys Petras Gražulis šoka per tvorą.
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Tarp gėjų eitynių priešininkų ir Petras Gražulis
Dėl viešosios tvarkos pažeidimų ir neleistinų daiktų – dujinių ginklų, dūminių ar garsinių granatų – turėjimo sulaikyta 19 iš maždaug tūkstančio asmenų, protestavusių prieš Vilniuje vykusias seksualinių mažumų eitynes. Seimo narius Petrą Gražulį ir Kazimierą Uoka policijos pareigūnai sieks patraukti atsakomybėn dėl riaušių kurstymo.

„Iš viso sulaikyta 19 asmenų“, – po eitynių žurnalistams sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) viršininkas Kęstutis Lančinskas.

Jo teigimu, trims sulaikytiesiems iškeltos baudžiamosios bylos, nes jie gali būti susiję su incidentu, kurio metu dėl paleisto akmens nukentėjo vieno dienraščio fotografas. Kiti sulaikytieji patraukti administracinėn atsakomybėn dėl girtavimo viešoje vietoje, chuliganiško elgesio ar mėginimų įsinešti draudžiamų daiktų į policijos kontroliuojamą teritoriją.

K.Lančinskas sakė, kad policija žada administracinėn atsakomybėn patraukti ir itin aktyviai prieš seksualinių mažumų eitynes protestavusius Seimo narius – „Tvarkos ir teisingumo“ partijos narį Petrą Gražulį ir Lietuvos krikščionių demokratų partijos narį Kazimierą Uoką.

„Aš manau, kad mes, peržiūrėję ir įvertinę visą filmuotą medžiagą, kreipsimės į teismą ir prašysime juos bausti pagal administracinę atsakomybę. Jei ne šie du piliečiai, renginys būtų praėjęs be incidentų“, – kalbėjo K.Lančinskas.

Jis sakė, kad viešąją tvarką seksualinių mažumų eitynių metu palaikė apie 500 policijos pareigūnai. Vienas iš jų nukentėjo – jam į veidą buvo papurkšta dujiniu balionėliu. Nukentėjęs pareigūnas buvo nuvežtas į ligoninę.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:21:02

Video

01:12
15:32
08:09

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min