Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 05, 08:56

P.Saudargas: dėl naujo Seimo URK pirmininko frakcija apsispręs kitą savaitę

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija dėl naujo Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininko apsispręs ateinančią savaitę, teigia partijos pirmininko pavaduotojas Paulius Saudargas.
Paulius Saudargas
Paulius Saudargas / Erlando Abukausko / 15min nuotr.

„Nėra poreikio būtent šią savaitę išspręsti šitą klausimą. Manau, kad ateinančią savaitę, kai numatyti ir Seimo posėdžiai, frakcija neišvengiamai rinksis ir apsispręs ir šiuo klausimu“, – trečiadienį Žinių radijui sakė vienas konservatorių lyderių.

Jo teigimu, kandidatų užimti šias pareigas yra ne vienas.

„Kandidatų užimti šias pareigas, manau, yra ne vienas. Kur jau kur, bet užsienio politikoje tikrai yra TS-LKD specialistų – ir galinčių, ir patyrusių. Buvusių ir užsienio reikalų ministrais ir Užsienio reikalų komiteto pirmininkais“, – teigė Seimo vicepirmininkas.

Konservatorių frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė anksčiau šią savaitę teigė, kad naujas kandidatas į Seimo URK pirmininkus turėtų būti renkamas iš dabartinių komiteto narių.

Komitetui be pareigas nusprendusio palikti Žygimanto Pavilionio dar priklauso konservatoriai Laima Andrikienė, Audronius Ažubalis ir Emanuelis Zingeris.

Seimo URK pirmininkas konservatorius Ž.Pavilionis pirmadienį pranešė vykdysiantis TS-LKD frakcijos reikalavimą palikti pareigas.

Tokio raginimo parlamentaras sulaukė po viešos kritikos Vyriausybei dėl nesugebėto sustabdyti „Belaruskalij“ trąšų tranzito per Lietuvą, nepaisant įsigaliojusių JAV sankcijų šiai Baltarusijos įmonei.

Gruodžio 8 dieną įsigaliojus JAV sankcijoms „Belaruskalij“, trąšų tranzitas per tranzitas per Lietuvą nesustojo, nes įmonė atliko avansinių mokėjimų „Lietuvos geležinkeliams“.

Vyriausybinė strateginių įmonių sandorius tikrinanti komisija nusprendė, kad „Lietuvos geležinkelių“ sutartis su „Belaruskalij“ ir jos pakeitimai kelia grėsmę šalies saugumui, tokį sprendimą dar turi patvirtinti Ministrų kabinetas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min