Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pabaigtuvių vainikas skelbia: moterų krizių centras greit atvers duris

Moterų krizių centre vienu metu galės gyventi 18 moterų su vaikais.
J. Andrijauskaitės nuotr. / Moterų krizių centre vienu metu galės gyventi 18 moterų su vaikais.
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį virš Klaipėdoje statomo Moterų krizių centro iškeltas pabaigtuvių vainikas. Sakoma, kad tai ženklas, jog būsto šeimininkai geri. Moterų krizių centras nuskriaustų silpnosios lyties atstovių jaukiuose namuose lauks rugpjūtį.

Skaičiuojama, kad naujas krizių centras kainuos apie 3 mln. Lt. Iš ES fondų pavyko gauti 1,8 mln. Lt, dar apie milijoną skyrė projektą itin skatinusi Danijos bendrovė „Espersen“. Planuojama, kad apie 300 tūkst. Lt įrengimui turės pridėti ir savivaldybė.

Pinigų skyrę danai turėjo ir pageidavimų, kaip turi atrodyti nauji namai. „Buvo išsakyta mintis, kad būtų labai jauku, daug šviesos, natūralios saulės, žalia aplinka, kad būtų galimybė išeiti į privatų balkoną, patogi vieta gamintis maistą, kambariuose būtų dušas“, – vardijo Klaipėdos savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Liesytė. Danų manymu, moteriai centre turi būti palanki dvasinei būsenai aplinka, o ją padeda sukurti saulės šviesa, šiluma, vanduo. Centre galės talpintis 18 moterų su vaikais.

J. Andrijauskaitės nuotr./Pabaigtuvių vainikas
J. Andrijauskaitės nuotr./Pabaigtuvių vainikas

Paklausta, ar naujas apsaugos nuo smurto šeimoje įstatymas sumažins, ar padidins centro klienčių skaičių, mat dabar iš namų „iškeldinamas“ ir areštinėje atsiduria vyras, A. Liesytė neabejojo, jog darbo centre nepritrūks.

„Ateityje matysime, kaip viskas bus vykdoma, kad moteris nebūtų išvaroma iš namų. Šiai dienai yra įvairių situacijų, turime atsitikimų, kai prisiglausti moteriai reikia ne trim dienom, o ilgiau. Nepaprasta išspręsti šeimos emocinius ryšius. Ši paslauga bus užpildyta. Pagal vietų skaičių čia steigiame trečdalį tiek, kiek Vilniuje. Jei gyvenimas taip keisis, kad smurtautojas bus iškeldinamas iš namų, sustiprinsime konsultacinę tarnybą, nebūtina čia gyventi, galima gauti psichologo konsultaciją“, – kalbėjo A. Liesytė. Konsultuoti centre ketinama ne tik moteris, bet ir vyrus, poras.

Baigs rugpjūtį

Rudenį pradėtas statybas ketinama baigti rugpjūtį. Anot bendrovės „Viremida“ direktoriaus statybai Raimundo Klionausko, darbai vyko ir žiemą, šaltis sutrukdė tik apie porą savaičių.

Šiuo metu į centrą besikreipiančios moterys turi sutilpti dviejuose kambariuose su šešiomis lovomis.

„Balandį, gegužę darbai jau bus įpusėję. Pastato statybos ir dabar įpusėjusios, tačiau bus labai daug gerbūvio darbų. Vaikų žaidimo aikštelės su paminkštinta danga, suoliukai, vidinis kiemelis iš klinkerinių plytų. Medžiai, apželdinimas, tvora klinkerinių plytų, bus labai gražu. Vien gerbūvio darbai sudarys apie 500 tūkstančių litų“, – pasakojo R. Klionauskas.

Teigiama, kad pastatas išsiskirs iš aplinkinių, jo fasadas bus apdailintas senovinio tipo, rankų darbo klinkerinėmis plytelėmis.

Šiuo metu smurtą patyrusios moterys pagalbos kreipiasi į Melnragėje esantį Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centrą. Sutvarkyti dokumentus, padėti atstovauti teisme, apgyvendinti, pasikalbėti, net ir pagelbėti sutaisyti dantis – šias ir kitas paslaugas teikia arba jų parūpina centro specialistai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min