Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pabradės poligone vyko kovinio šaudymo pratybos prieštankiniu beatošliaužiu pabūklu ir granatsvaidžiu (nuotraukos)

Kovinio šaudymo pratybos
Eugenijaus Žygaičio nuotr. / Kovinio šaudymo pratybos
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Lietuvos kariuomenės Centriniame Pabradės poligone Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) kariai šaudė iš 90 mm prieštankinio beatošliaužio pabūklo PV1110 ir granatsvaidžio „Carl Gustaf.“

Kaip informuoja KASP ir KAM, šie kovinio šaudymo pratimai – KASP grantasvaidininkų kovinio rengimo programos baigiamoji dalis, kuri kovo 27–30 dienomis vyko Pabradės poligone. Pabradės poligone vykstančiuose Krašto apsaugos savanorių pajėgų dviejų savaičių granatsvaidininkų kovinio rengimo kursuose dalyvavo apie 70 karių iš įvairių Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinių.

KASP Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų mokomajame batalione granatasvaidininkų kovinio rengimo programos atnaujintos praėjusiais metais. Dviejų savaičių programą sudaro dvi dalys – teorinis individualusis karių savanorių mokymas ir praktinis rengimas.

Šių metų spalio-gruodžio mėnesiais planuojama pravesti dar šešis analogiškus kursus KASP LDK Butigeidžio dragūnų mokomajame batalione.

Sprendimą dėl šaudymo iš prieštankinio beatošliaužio pabūklo PV-1110 įtraukimo į granatsvaidininkų rengimo programą priėmė Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius.

 Lietuvos kariuomenei beatošliaužius prieštankinius pabūklus perdavė Švedijos kariuomenė, apmokiusi ja naudotis ir Lietuvos karius. 2004 metais pabūklo PV-1110 naudojimas rengiant Lietuvos karius buvo laikinai sustabdytas, pradėjus vykdyti KASP reformą, kurios metu buvo mažinami teritoriniai KASP vienetai, bei pereinant prie modernios prieštankinės ginkluotės. Šiuo metu naudojama prieštankinė ginkluotė - granatsvaidis „Carl Gustaf" ir raketų paleidimo sistema „Javelin".

„Krašto gynybai turi būti išnaudojamos visos turimos priemonės bei ginkluotė ir kariai turi mokėti jas panaudoti. Granatsvaidininkas, baigęs šaudymo iš pabūklo PV-1110 kursą, gaus papildomą karinį parengimą ir mokės šaudyti su dviem prieštankiniais ginklais - jo profesionalumas nuo to bus tik didesnis," - sakė kariuomenės vadas generolas majoras  Arvydas Pocius.

Krašto apsaugos savanorių pajėgų uždavinys yra rengti karius savanorius Lietuvos Respublikos gynybai ginkluoto konflikto metu Lietuvos kariuomenės ar NATO pajėgų sudėtyje, padėti civilinei valdžiai taikos metu, Lietuvos kariuomenės ar sąjungininkų pajėgų sudėtyje dalyvauti operacijose užsienyje, užtikrinant Lietuvos Respublikos tarptautinių įsipareigojimų vykdymą.

Dabar Savanorių pajėgas sudaro penkios rinktinės, apimančios visą Lietuvos teritoriją, ir LDK Butigeidžio dragūnų mokomasis batalionas. Pajėgose tarnauja daugiau nei 4 tūkst. 700 karių savanorių ir apie 650 profesinės karo tarnybos karių.

Pratybų vaizdo medžiagą galima pamatyti čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min