Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pabuvęs eurokomisaru Vytenis Andriukaitis mėgins pakartoti Dalios Grybauskaitės sėkmę?

Prezidentė susitiko su Vyteniu Andriukaičiu
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Prezidentė susitiko su Vyteniu Andriukaičiu
Šaltinis: 15min
0
A A

Kandidatas į Europos komisarus sveikatos apsaugos ministras socialdemokratas Vytenis Andriukaitis antradienį prisistatė Seime. Atsakydamas į kolegų klausimus V.Andrukaitis neatmetė galimybės, kad po kadencijos Europos Komisijoje gali bandyti pakartoti Dalios Grybauskaitės sėkmę ir kandidatuoti į prezidentus.

Kalbėdamas Seime V.Andriukaitis sakė, kad naujos sudėties Europos Parlamentui ir Europos Komisijai nebus lengva, nes Europoje daugėja euroskeptikų. Pasak jo, daugelis uždavinių yra aiškūs – tai darbo vietų kūrimas, verslo skatinimas, piliečių teisių gynimas, saugi ir nepriklausoma energetika, teisingumas, migracija, nusikalstamumo mažinimas. 

Sveikata, maistas, augalai

Jis pripažino kol kas nežinantis, kokios srities eurokomisaro portfelis gali atitekti Lietuvai, tačiau sakė esąs pasiryžęs dirbti bet kurioje srityje, nors labiausiai norėtų gauti sveikatos, užimtumo, regionų politikos eurokomisaro portfelį.

„Nėra Europos Komisijoje nesvarbių portfelių“, – vis dėlto pridūrė V.P.Andriukaitis.

Sveikatos, maisto saugos ir augalų apsaugos klausimai yra tokie svarbūs Lietuvai. Tokie svarbūs Lietuvai, kad kur kas svarbesni nei transportas, – mano V.P.Andriukaitis.

Opozicijos lyderis Andrius Kubilius tvirtino, kad labai gerai, jog V.P.Andriukaitis žino, ką norėtų dirbti Europos Komisijoje, tačiau jo galva, einant dirbti eurokomisaru reikėtų galvoti apie Lietuvos, o ne apie savo interesus.

„Lietuvai būtų svarbu, kad Komisijoje dirbtų Lietuvos atstovas, išmanantis tuos reikalus, kurie svarbūs Lietuvai. Pavyzdžiui, energetika, susisiekimas, Rytų kaimynystė“, – nurodė jis.

„Sveikatos, maisto saugos ir augalų apsaugos klausimai yra tokie svarbūs Lietuvai. Tokie svarbūs Lietuvai, kad, gerbiamas Andriau, kur kas svarbesni nei transportas“, – atsakė V.P.Andriukaitis.

„Politinę tremtį“ išnaudos kaip trampliną?

Liberalas Eligijus Masiulis taip pat kritikavo būsimą eurokomisarą. Anot jo, jam išvažiavus pagerės nebent Lietuvos gydytojų ir pacientų gyvenimas, atsikvėps socialdemokratai, tačiau Lietuvai naudos nebus.

„Koks jūs neoriginalus, gerbiamas kolega“, – į kritiką atsakė kandidatas, primindamas, kad eurokomisaru skiriant Algirdą Šemetą jam taip pat buvo užduodami klausimai apie „politinę tremtį“.

Tuo tarpu pats V.P.Andriukaitis labiau norėtų sekti ne A.Šemetos, kuris išvykęs dirbti į Briuselį buvo užmirštas Lietuvoje, pėdomis, o D.Grybauskaitės politinius šuolius. „Darbiečio“ Kęstučio Daukšio paklaustas, ar po eurokomisaro kadencijos dalyvaus rinkimuose į prezidento postą, V.P.Andriukaitis pasidavė flirtui.   

„Labai provokuojantis klausimas. Neperšokus griovio, niekada nesakyk „op“, – šyptelėjo jis.

Labai provokuojantis klausimas. Neperšokus griovio, niekada nesakyk „op", – paklaustas, ar dalyvaus kituose Prezidento rinkimuose, flirtavo V.P.Andriukaitis.

D.Grybauskaitė išgarsėjo ir prezidento buvo išrinkta po to, kai penkerius metus dirbo Europos Komisijoje.

Balsuos vėliau

Antradienį Seimas dar nepalaimino V.P.Andriukaičio kandidatūros į eurokomisarus. Seimas balsuos kitą dieną.

Pagal Vyriausybės įstatymą, kandidatą į EK narius oficialiai siūlo Vyriausybė, gavusi prezidento pritarimą ir pasikonsultavusi su Seimu.

Tapti eurokomisaru V.Andriukaičiui pasiūlė Socialdemokratų partija. Jo kandidatūrą palaiko ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.

62-ejų Kovo 11-osios Nepriklausomybės atkūrimo Akto signataras V.P.Andriukaitis yra baigęs medicinos, o vėliau istorijos bei politikos mokslus Vilniaus universitete. Pastaruoju metu buvo sveikatos ministras.

Šiuo metu Lietuvai EK atstovauja 2009-ųjų metų liepą paskirtas Algirdas Šemeta, jis yra atsakingas už mokesčius, muitų politiką, auditą bei kovą su sukčiavimu. A.Šemetos kadencija baigiasi rudenį.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min