TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Padidintas Klaipėdos jūrų uosto konkurencingumas

Uosto vadovybei nepatinka Vyriausybės planai atimti pusę pelno.
„Klaipėdos Smeltės“ nuotr. / Jūrų uostas
Šaltinis: 15min
0
A A

Šią savaitę įsigaliojus Klaipėdos valstybinio jūrų uosto rinkliavų taikymo taisyklių pakeitimams bus padidintas Klaipėdos uosto konkurencingumas.

Atsižvelgdama į rinkos pokyčius, Susisiekimo ministerija pasiūlė apie 30 proc. sumažinti rinkliavas į Klaipėdos valstybinį jūrų uostą atplaukiantiems laivams, skirtiems automobiliams plukdyti. Šiam pasiūlymui pritarė Vyriausybė.

Iki šiol Klaipėdos uoste, kaip ir dėl tų pačių krovinių konkuruojančiuose Latvijos ir Estijos uostuose, automobilius plukdantiems laivams nebuvo nustatoma speciali rinkliava. Tokio tipo laivai buvo prilyginami krovininiams ratines transporto priemones gabenantiems (ro-ro) laivams ir jiems buvo taikomi atitinkami uosto rinkliavų tarifai, kurie minėto tipo laivams nebuvo ypač patrauklūs, nes automobilius plukdantys laivai išsiskiria tuo, kad jų bendrasis tonažas yra didelis, o gabenamas krovinys (transporto priemonės) nėra labai sunkus.

Kadangi uosto rinkliavos iš esmės apskaičiuojamos pagal bendrąjį laivo tonažą, o ne krovinio tonažą, tai šiems laivams rinkliavos susidarydavo neproporcingai didelės, palyginus jas su plukdomo krovinio kiekiu.

Dėl šios Klaipėdos uostui naujos rinkos plėtros ir buvo inicijuoti esamų uosto rinkliavų taikymo taisyklių pakeitimai. Šie pakeitimai įsigaliojo balandžio 26 d., susisiekimo ministrui pasirašius įsakymą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min