Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Padidinti atlyginimai tirpsta it sniegas

Mokiniai
Dienraščio „15minučių” nuotr. / Mokiniai
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Dalis šalies pradinių mokyklų priverstos taupyti dėl pedagogams pakeltų atlyginimų. Iš mokytojų negailestingai atimamos papildomo ugdymo valandos, tad jų algos neabejotinai sumažės.

Nuo sausio 1-osios mokytojų atlyginimai padidėjo 10 procentų. Šiaulių mokytojai sunerimę laukia algų mokėjimo dienos, mat aiškėja, kad jų piniginės nepastorės, o suplonės keliomis dešimtimis litų.

Besiklostančią padėtį LŽ paaiškino Šiaulių Centro pradinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irena Bendžiuvienė. Pavyzdžiui, šiai mokyklai dėl padidintų atlyginimų metų pabaigoje pristigs beveik 100 tūkst. litų. Miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus nurodymu, kuris pasiekė visų „probleminių“ mokyklų vadovus, pinigus teks sutaupyti patiems. Vienas taupymo būdų – nurėžti papildomo ugdymo valandas.

„Manau, atimti šias valandas iš mokytojų galima tik motyvuotai, o ne dėl to, kad sudėtinga vaikų ir mokytojų krepšelių buhalterija nesusieina“, – pabrėžė I.Bendžiuvienė. Ji patikslino, kad pradinukų krepšelis yra mažesnis už vyresniųjų klasių moksleivių. Jei krepšeliai būtų vienodi, pradinės mokyklos iš skirtų pinigų išgyventų.

Dėl atlyginimų padidinimo kai kuriose Šiaulių pradinėse mokyklose ketinama net mažinti etatus. Šių mokyklų direktoriai nutyli, kad imtis minėtų priemonių jiems pasiūlyta per uždarus, neprotokoluotus susitikimus su Švietimo skyriaus vadovais.

Šio skyriaus vedėjos pavaduotojas Rimas Marcinkus patvirtino, jog kai kurioms mokykloms skiriamas mokinio krepšelis iš tiesių per mažas, kad padengtų pedagogų atlyginimus. Jis pripažino, kad mokykloms nurodyta bandyti taupyti iš savo rezervų. R.Marcinkus taip pat minėjo, jog, sulaukus siūlymų iš kiekvienos mokyklos, jų turimi pinigai bus perskirstomi.

Komentuodamas situaciją Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojas Eugenijus Jesinas nesistebėjo. „To buvo galima tikėtis. Iš mokyklų oficialių signalų negavome. Tai reiškia, kad direktoriai gerai dirba savo darbą – vykdo švietimo skyrių vadovų nurodymus“, – sakė jis.

E.Jesinas patvirtino, jog savivaldybių administracijos neturi teisės apkarpyti mokytojų atlyginimus. Tai padaryti gali tik konkrečios mokyklos taryba, derindama su mokyklos vadovais. „Anksčiau savivaldybių administracijos neteisėtai buvo nurodžiusios direktoriams už mokyklos komunalines paslaugas mokėti iš mokinio krepšelio pinigų. Tačiau buvo demaskuotos“, – priminė jis.

Profsąjungos atstovas mano, kad mokyklos turi nuostolių dėl esą neteisingos mokinio krepšelio sudėties –- į jį neįtrauktos mokytojų išeitinės pašalpos. „Savivaldybių administracijos užsiima savavaliavimu. Tai neteisėtas būdas taupyti. Blogiausia, kad mokyklų vadovai viską nutyli“, – pabrėžė E.Jesinas.

„Lietuvos žinios“
Komentarai
Temos Sniegas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min