Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 16d. 21:01

Padovanoti filmui sukurtą laivą Vilniaus administracijos direktorius pasiūlė per anksti

P.Poderskio įrašas apie parduodamą laivą
15min nuotr. / P.Poderskio įrašas apie parduodamą laivą

Vilniaus adminsitracijos direktorius Povilas Poderskis ketvirtadienį vakare paskelbė ieškantis, kam reikia puikios kokybės laivo – filmo rekvizito. Jis tikino, kad laivas bus atiduotas nemokamai. Tačiau paaiškėjo, kad pasigirti dovana P.Poderskis paskubėjo.

„Gal kam reikia laivo? Puikios kokybės carinės Rusijos laivo replika. Galėtų būt geras baras, nu ar koks muziejus. Atiduodama į geras rankas, kurios sugebės įveiklint, nemokamai. Išsivežimas savarankiškai, būsimą vietą paderintume. Kitos sąlygos į PM“, – asmeniškai kreiptis pageidaujančius skatino P.Poderskis.

P.Poderskio įrašas
P.Poderskio įrašas

Tačiau penktadienį pasiūlymas jau atšauktas. P.Poderskis 15min pranešė, kad laivas greičiausiai bus atiduodamas viešo konkurso būdu. „Mes išimsim dabar įrašą, nes turbūt bus konkursas“, – informavo jis.

Kai kam kilo klausimų, ar administracijos direktorius išvis galėjo publikuoti dar dienos šviesos neišvydusio filmo rekvizitu. Tačiau P.Poderskis tikino dėl nuotraukų skelbimo su prodiusere susitaręs raštu. Tačiau kas toji prodiuserė neinformavo.

Kokio filmo rekvizitui buvo naudotas šis laivas, neskelbti nutarė ir Vilniaus kino biuro vadovė Jūratė Pazikaitė.

Pasak jos, administracijos direktoriaus įrašas – gerokai per ankstyvas.

„Dar nėra taip, kad jis tikrai bus dovanojamas. Dar reikia tartis su prodiusere. Kol kas tiesiog ieškome, ar būtų norinčių, o ar atiduos, ar neatiduos, čia dar yra klausimas. Reikia vis tiek dar suderinti. Čia tik tokia kūrybinė idėja. Galbūt vėliau ir pavyks“, – 15min teigė J.Pazikaitė.

Vilniaus kino biuro vadovė teigė negalinti atskleisti, kas yra filmo kūrėjai, spręsiantys, ar laivas bus dovanojamas.

Klausiama, ar filmo, kuris dar nepasirodė, rekvizito nuotraukas apskritai galima skelbti, J.Pazikaitė neturėjo atsakymo. „Reikia man pačiai pasižiūrėti, paskaityti“, – teigė ji.

Laivas – „Jekaterinos Didžiosios“ rekvizitas

Galima įtarti, kad P.Poderskio nuotraukose užfiksuotas laivas, kurį jis pats vadino carinės Rusijos laivo replika, naudotas filmuojant keturių dalių mini serialą „Jekaterina Didžioji“.

Šis serialas kuriamas televizijos kanalų HBO ir „Sky“ užsakymu. Filmo koprodiuseriai – „Baltijos filmų paslaugos“. Įmonės atstovė, prodiuserė Lineta Mišeikytė patvirtino, kad P.Poderskio žinutėje minimas būtent kuriamam serialui „Jekaterina Didžioji“ pastatytas laivas.

Anot jos, P.Poderskis greičiausiai niekaip nenusižengė publikuodamas laivo nuotraukas, nebent jis ketintų nuotraukas pardavinėti. Tačiau kalbėti apie tai, kad laivas tikrai bus padovanotas ir jau ieškoti, kas jį paimtų, pasak L.Mišeikytės, taip pat dar neverta.

„Tikrai niekas nedovanotų, nesuderinęs su generaliniu užsakovu, kas šiuo atveju yra HBO. Tikrai nebūtų taip, kad užsimaniau ir atidaviau. Prieš dovanojimą teisiniai dalykai turi būti sutvarkyti. Kadangi kol kas filmuojama, tai apie tai dar tikrai nekalbama“, – tikino pašnekovė.

Filmas, pasak L.Mišeikytės, bus baigtas filmuoti gruodį, tai anksčiausiai apie dovanojimą galima kalbėti nuo tada.

Anot jos, dovanoti filmų rekvizitą – gana įprasta praktika. Štai filmuojant „Černobyilį“ buvo panašiai – Vilniuje buvo pastatytas didžiulis valdymo pultas, jį siūlyta padovanoti muziejui, tačiau niekas statinio nepanoro, taigi jis buvo tiesiog išardytas. Tik filme naudoti seni automobiliai, kitas sovietinis rekvizitas buvo padovanotas Technikos muziejui.

Utilizuoti, vežti, supjaustyti mums yra brangiau nei atiduoti. O dar ir gaila.

„Tokį didelį statinį tikrai būna labai gaila sugriauti, utilizuoti. Todėl kartais televizijos leidžia kam nors rekvizitą padovanoti tik su ta sąlyga, kad iki filmo premjeros nė vienas daiktas nebus demonstruojamas, eksponuojamas. Taip būtų ir su šiuo laivu“, – aiškino L.Mišeikytė.

Pasak jos, vienas rekvizitinis filmo laivas 2009 m. Lietuvoje jau yra padovanotas Klaipėdos regioniniam parkui.

„Utilizuoti, vežti, supjaustyti mums yra brangiau nei atiduoti. O dar ir gaila. Žinoma, geriausia būtų parduoti, bet tokį dalyką labai menka galimybė parduoti. dar, jei šiuolaikinis kostiumas kokos naudojamas, tai paprasta, bet ne tokį statinį, kuris labai specifiškas. Todėl praktika dovanoti – dažna. Deja, ne visada atsiranda ir dovanos norinčių“, – sako prodiuserė.

Lietuvoje filmuotoje istorinėje dramoje „Jekaterina Didžioji“ filmavosi garsi britų aktorė Helen Mirren. Viešėdama Lietuvoje ji rado laiko susitikti su prezidente Dalia Grybauskaite.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:19
00:58
01:38

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min