Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 26, 09:04 Atnaujinta 2022 09 26, 11:24

Padvarių tvenkinyje pasklido Kretingos link judantys teršalai

Kretingos rajone sekmadienio vakarą pastebėti teršalai Padvarių tvenkinyje. Naktį vietoje jau dirbo ugniagesiai, aplinkosaugininkai. Aiškinamasi, iš kur atitekėjo nemažas kiekis teršalų.
Kretingoje Akmenos teršalus bandyta sulaikyti boninėmis užtvaromis.
Kretingoje Akmenos teršalus bandyta sulaikyti boninėmis užtvaromis. / Kretingos raj. savivaldybės nuotr.

Sekmadienio vakarą rajono meras Antanas Kalnius pranešė apie Padvarių tvenkinyje ties Kurmaičiais pastebėtus teršalus.

Tvenkinys suformuotas užtvenkus Akmenos upę. Teršalai spėjo paplisti gerokai didesnėje teritorijoje ir pastebėti Akmenos upėje, kuri ties Klaipėda virsta Dane, prie kavinės „Vienkiemis“ Kretingos pašonėje.

„Kokie teršalai pasklido Akmenoje – tiksliau bus žinoma tik po laboratorinių tyrimų. Šiandien aišku tiek, kad tai tikriausiai ne dyzelinas ar kita degalų rūšis“, - teigė Kretingos meras.

„Situacija šiandien geresnė, visa problema suguldyta nakties metu – vėlai vakare padėtos boninės užtvaros, kurios Padvarių tvenkinį izoliavo, kad tarša nepakliūtų toliau. Pirminiais duomenimis, tai yra biologinė tarša. Galutinių rezultatų neturime. Šiandien bus atlikti neplaniniai patikrinimai šalia esančiose įmonėse“, – BNS teigė meras.

Šalia tvenkinio, pasak A. Kalniaus, veikia skalbykla, taip pat medienos perdirbimo įmonė, čia tebėra ir buvusio paukštyno patalpos.

„Trys įstaigos, nemažos, bet negalime iš anksto pasakyti, kad iš įmonės. Intensyviai darbuojasi specialistai, Gamtos apsaugos inspekcija inspekcija tyrimus daro“, – kalbėjo savivaldybės vadovas.

Pirmadienį vėjui sukėlus banguotumą teršalai buvo kiek sunešioti į šonus, bet kratinėse matomi, teigė meras.

„Padvarių tvenkinys intensyviai naudojamas, mėgstamas žvejų, gyventojų. Kurmaičių bendruomenė įsirengusi maudyklę su čiuožykla, poilsio, rekreacinę zoną. Vakar vakare bendruomenė aktyviai, greit sureagavo, pradėjo skambint pavojaus varpais dėl susidariusios situacijos“, – sakė A. Kalnius.

Įvykio vietoje pirmadienį toliau dirba ugniagesiai gelbėtojai, aplinkosaugininkai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min