Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 15d. 16:29

PAG-8 kariai surengė šaudymo pratybas Goro provincijos policininkams

Pratybos
K.Zikaro nuotr. / Pratybos

Balandžio 14 d. Lietuvos vadovaujamos aštuntosios Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG-8) kariai Goro provincijos policininkams surengė šaudymo pratybas. Pratybų metu policininkai buvo mokomi šaudyti iš įvairių šaudymo padėčių.

PAG-8 vadas pulkininkas Vytautas Reklaitis įvykusius mokymus apibūdino kaip sėkmingus ir sakė, kad panašaus pobūdžio bendros pratybos bus rengiamos ir ateityje. „Dedame dideles pastangas, kad Goro provincijoje būtų dislokuoti Afganistano nacionalinės armijos padalinai, tačiau kol jų nėra, Afganistano nacionalinė policija išlieka viena svarbiausių saugumą užtikrinančių institucijų tiek provincijos centre, tiek atokiausiuose jos rajonuose. Artėjant Afganistano prezidento rinkimams turime skirti didesnį dėmesį saugumo užtikrinimui provincijoje. Todėl policija šiuo metu yra būtent ta institucija, su kuria turime glaudžiai bendradarbiauti, prireikus padėti, konsultuoti ir remti“, – sakė plk. V. Reklaitis.

PAG bendradarbiavimas su Afganistano policija neapsiriboja vien pratybų rengimu, ateityje planuojama organizuoti ir daugiau bendrų patrulių, praneša Krašto apsaugos ministerija.

Šiuo metu Afganistano Goro provincijoje tarnauja jau aštunta Lietuvos vadovaujama PAG pamaina. Tai antroji provincijos atkūrimo grupė, suformuota Krašto apsaugos savanorių pajėgų karių pagrindu. Lietuvos vadovaujamoje PAG be Lietuvos karių ir civilių taip pat tarnauja Danijos, Kroatijos, JAV, Ukrainos ir Gruzijos kariai.

Lietuvos vadovaujama PAG misija Afganistano Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 m. birželio mėnesį. Pagrindinė PAG užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti. PAG – tai NATO Tarptautinėms saugumo paramos pajėgoms priklausanti Lietuvos vadovaujama bendra civilinė ir karinė misija.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min